Täällä kukaan mitään tiedä....
Vaan laita keulalle niin ylös kun saat.
Ei luule itsemurhakandidaati t sitten rekaksi.
Vaan laita keulalle niin ylös kun saat.
Ei luule itsemurhakandidaati t sitten rekaksi.
|
Täällä kukaan mitään tiedä....
Vaan laita keulalle niin ylös kun saat. Ei luule itsemurhakandidaati t sitten rekaksi. Täällä kukaan mitään tiedä.... Hyvä huomio. Minä voisin Jumpyyn laittaa tollasen kilventaustaan integroidun, irtopalkit itsessään on monasti rumia. Nykyään tulee kaikenmaailman joulukuusia vastaan joissa kymmenet oranssit valot kiiluu himmeästi. 😮Mahtaako tuoolaisella integroidulla nähdä mitään...? Mulla on Scudossa valotelineessä. Sillä menee pimeässä varmaan jäneksetkin selälleen. ![]() ![]() No noi oikeastaan sopii noihin jo sävyjensä puolesta, hopeaa ja kromia.
Itsellä vähän pimeässä ajoa, vaihtelin vain polttimoita. Mahtaako tuoolaisella integroidulla nähdä mitään...? Kävin juuri tilaamassa korjaamolla asennuksen ja keksimme loistavan paikan mihin saamme sen SUNLIGHT CLIFF Adventure 640 malliin. Jos katsot tuon kuvan autoa ja tuulilasin edessä olevaa mustaa muoviosaa tuulilasin pyyhkijöiden edessä. Siihen mustan kohdalle. On paljon ylempänä, kuin perinteinen rekisterikilven läheisyys, mutta tuskin rekaksi luullaan. Näyttää 690 metrtin päästä vielä valoa yhden luxin verran ja katastusmieskin tykkää. Kävin juuri tilaamassa korjaamolla asennuksen ja keksimme loistavan paikan mihin saamme sen SUNLIGHT CLIFF Adventure 640 malliin. Jos katsot tuon kuvan autoa ja tuulilasin edessä olevaa mustaa muoviosaa tuulilasin pyyhkijöiden edessä. Siihen mustan kohdalle. On paljon ylempänä, kuin perinteinen rekisterikilven läheisyys, mutta tuskin rekaksi luullaan. Näyttää 690 metrtin päästä vielä valoa yhden luxin verran ja katastusmieskin tykkää.Testaa ensin ettei heijasta konepellistä tuulilasille... Mahdollinen heijastus saattaa estää tuulilasista näkyvyyden pimeällä. Jos korkealle pitää saada, niin laittaisin katolle. Kiinnitys on vain ongelma, jos ei halua tehdä koriin reikiä. Niitähän saa valorautoja katon etureunaankin. Testaa ensin ettei heijasta konepellistä tuulilasille... Juu, ensimmäinen asia jonka tarkastin oli, että konepellin kaarevuus on sellainen, ettei heijasta. Sitä konepellin osaa ei edes näy ratin takaa. Kyllä se paneeli paremmin katolta toimii kuin alhaalta, jää se kirkas lämpäre eteen tulematta ja saa valon sinne minne pitääkin.
Ei päde ihan joka mallin lamppuun mutta ylivoimaisesti suurimpaan osaan. Miinuksena sitten kattovalo sammutettava lumisateella ja sumussa jos sitä miinuksena pitää. Ja valokokemusta sitten on ![]() Kyllä se paneeli paremmin katolta toimii kuin alhaalta, jää se kirkas lämpäre eteen tulematta ja saa valon sinne minne pitääkin. Tuolla valitsemallani asennuksella palkki on noin 130 cm maasta, eli aika paljon korkeammalla, kuin normisti noita näkyy olevan. Torstai iltana näkee miten sijainti onnistui, kun saa kuusi tuntia jyskyttää pimeässä. Onhan palkkien laatu parantunut viimevuosina, tai lähinnä linssitekniikka että saa valoa sinne mihin pitääkin eikä sellaiseksi palloksi kuten aiemmin oli vähänkuin tyylinä.
Aiemmin kun oli näitä "kiinanpalkkeja" niin se valokuvio oli vähä niin ja näin ![]() Myöhemmin sai hieman paremmin suuntaaviakin mutta pallovalo se silti oli ![]() Ivecossa on nyt jotku vanhemmat lazerit katolla ja palkki alhaalla, ne saa eri katkaisijoista päälle miten vain sattu keli kohdalleen ja kaikki saa palaa yhtäaikaakin ![]() Mietin että jos ostais koko katon levyisen palkin ylös mutta sitten melkein joutuu luopumaan alapalkista referenssien takia vaikka kuorkissa sallitaankin vaihtokytkentä ylös/alas ![]() Kyllä se paneeli paremmin katolta toimii kuin alhaalta, jää se kirkas lämpäre eteen tulematta ja saa valon sinne minne pitääkin. Pitää säätää niin, ettei tule kaikki valo eteen. |