Jaa, sitä vartenkos ne västäräkit hävis pari päivää sitten...?Eikös ne olleet "etelän variksia" !!!!

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 853 854 [855] 856 857 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Jaa, sitä vartenkos ne västäräkit hävis pari päivää sitten...?Eikös ne olleet "etelän variksia" !!!! ![]() Eikös ne olleet "etelän variksia" !!!! Ne lähti samaan aikaan. ![]() Kun tulin siihen viranomaisten tukipisteeseen näki heti että on tosi kyseessä. Tuli sitten kierreltyä paikkoja autolla ja jalan sekä rämmittyä lähimaastojen ryteikköjä vaimon ja tyttären kanssa. Illalla sitten tuli tieto näköhavainnosta ja sinne haukkana paikalle. Lopulta saatiin tyttö vanhempien ja viranomaisten hoteisiin asuinalueen haravoinnin jälkeen. Pimeässä yksinkertainen tuttu maasto saa aivan erilaiset mittasuhteet, kun seillä valaisinten kanssa alkaa koluamaan. Päivällä vakavissa merkeissä alkanut savotta sai sitten lopulta hyvän päätöksen. Tuli havaittua se, kuinka arvokkaita on ystävät, jotka pitävät yhtä ja heräävät ajoissa siihen että jotain on vialla. Vanhemmille tällainen on varsinainen koetinkivi, varmasti he valvovat vielä öitä tämänkin jälkeen, kun tyttö on kotona. Kova kokemus tuollainen on.
*****
![]() Matkailu jäi olemattomaksi, syy on henkilökohtainen, mutta ei alkoholis(ti)mi ![]()
*****
Viety vaunu katsastettuna talvisäilytykseen katokseen. Aurinkokenno pitäköön akut kunnossa Katoksessakin lataa. ![]() ![]() Oliko teillä asiaa auttamassa kadonneen alaikäisyys? Onni jos sentään näin on, ja teillä sen avulla asia pelastui. Itse jouduin tekemään vähän siedätyshoitoa, jotta sain palattua vanhoihin ulkoilumaastoihin sen jäljiltä, kun yhden yön kuollutta etsimme niistä. Mutta klylä puhuttelevät tuollaiset tapukset aina pitkään! t.Kaarina
*****
Katoksessakin lataa. Kyllä osan päivästä. Kenno omassa (siirrettävässä) telineessä suunnattuna nyt lounaaseen. Vaikka oli pilvessä tuotto oli 0,4 A akut otti vastaan 0,3 A. Remonttia! Oli vaihdelootan kasauksessa viitosvaihteen kytkinholkki tullut väärinpäin ja lootahan ei toiminut ollenkaan. Vika löytyi lopulta ja nyt pelittää kuin uutena.Sitä saattaa tekevälle sattua ;)työtähän se teettä mutta hyvä että vika löytyi.
*****
![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 853 854 [855] 856 857 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|