Meillä firmassa on ja on ollut useampikin octavia bensamottisena.Menn eet vaihtoon n.200 tkm kieppeillä.Ennakkol uuloni sai pahan kolauksen,niin hyvin ne on pelanneet,ja käyttäjät on niitä kehuneet.
|
Meillä firmassa on ja on ollut useampikin octavia bensamottisena.Menn eet vaihtoon n.200 tkm kieppeillä.Ennakkol uuloni sai pahan kolauksen,niin hyvin ne on pelanneet,ja käyttäjät on niitä kehuneet.
Pojalla tulee ensi viikolla myyntiin Ford Focus farmari 1,6 Limited. Ollut hänellä käytössä 2010 syksystä ja ajanut sillä runsaat 20000 kokonaismäärästä 209000. Poika on toinen omistaja ja auto on viimeisintä öljynvaihtoa lukuunottamatta merkkikorjaamolla huollettu. Rekisteröity 10/2004.
Autossa pieni lommo helmassa kuskin oven alapuolella ja hakemalla saattaa pienenpieniä naarmuja löytyä. Lommo ollut koko pojan omistuksen ajan ja koska ei ole alkanut oireilemaan on jätetty rauhaan. Kaikkiaan erittäin siisti ja hyvin pidetty yksilö. Lämmitettävä tuulilasi oikkuilee ja lämmittää kunnolla ainoastaan oikealla puolella, lasi muuten ok. Kattokaiteet ja koiraverkko, suksitelineet ja kaukalomatto takakontissa. Ylittää teidän hintahaarukan, mutta 4200.- lähtee ja nettiin tulee reilusti korkeampi hinta kun se sinne laitetaan hiihtoloman jälkeen. Poika osti jo isomman farkun ja pelkästään suorassa myynnissä tuo. Edit Helsingistä löytyy. Tosa on sulle auto... http://autot.oikotie.fi/vaihtoautot/mercedes-benz/s-sarja/510123039?ref=tf-otau-is-etu-p2
Kannattaa muuten hakea pian. Tuolla hinnalla ei kauaa ole myynnissä. Pakko olla vihre tai suoraa kusestusta kun ei rekkariakaan näy.
*****
muuten joo mutta tulee pojan käyttöön ja on automaatti sekä yks nolla hinnassa liian vähän
![]() muuten joo mutta tulee pojan käyttöön ja on automaatti sekä yks nolla hinnassa liian vähän Pojasta polvi paranee ja pitää olla hienompi auto allaan kuin isällään ![]() Jos tuo 12t€ olisi todellinen hinta niin kannattaisi käydä vaikka pankinjohtajan puheilla. Tekisi meinaan hyvän tilin. Tosa on sulle auto... http://autot.oikotie.fi/vaihtoautot/mercedes-benz/s-sarja/510123039?ref=tf-otau-is-etu-p2 On todella siisti, varsinkin sisältä. Ovat varmaan käyttäneet sisäpesussa ennen myyntiä: http://youtu.be/oMVSXi2JgpY
*****
Pojasta polvi paranee ja pitää olla hienompi auto allaan kuin isällään saa nähdä paraneeko mutta oikeaan ammattiin sen sain lähtemään, Metsuriksi. Oishan tuo makee peli. Ruotissa ajeltiin tuollaisella kun olin siellä kaverin firmassa heittämässä yhen keikan.
*****
On todella siisti, varsinkin sisältä. Ovat varmaan käyttäneet sisäpesussa ennen myyntiä: On puhdasta ![]() kannattaa muuten olla aika varovaisia
näiden sikahalpojen pelejen kans varsinkin jos pitää näkemäti kulkupeliä ja varsinkin sitä myyjää maksaa jotain maltaita nimittäin ,kun näitä tämänkin sortin myynti huijareita on netti täys itse en uskaltais moista ostaa vaikka oiskin hyvä ja halpa enen kuin saan takuut myyjästä ja kohteesta ![]() kannattaa muuten olla aika varovaisiaOsta multa sipu saat takuun myyjästä ja kohteesta ![]() Voihan sitä pestä näinkin Tuo tais olla semmoinen "pikapesu"? Ainakin näytti vauhdikkaalta ![]() Naapuri, taksiautoilija ajoi jonkin aikaa sitten parkkikselle vieraalla autolla. Kysyin oliko oma rikki ja sain kuullaa, että peltiosastolla oli. Kysyin oliko pahakin mälli ja hän häpeillen tunnusti ajaneensa mersun pikapesuun, ottaneensa jotain tavaratilasta ja ei ollut sulkenut farkun takaluukkua kunnolla.
Jätti autonsa koneeseen ja haki itse kahvia baarista sillä aikaa. Kone oli avannut takakontin ja vääntänyt luukun katolle.
*****
Ei oo poijjalle sopivaa vielä löytynyt, mut eihän tässä kiire vielä ole.
Ois tässä yks kauppakassi http://www.mercedes-benz.fi/content/finland/mpc/mpc_finland_website/fi/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/a-class/_w169/fascination/pad_a-class_w176.flash.html#1 |