|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2703 2704 [2705] 2706 2707 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
^
Editoin ed. vastaustani - sivu taaksepäin; selitys..
*****
Hetinen, mitä ajoneuvohakuja himmentimien tilaukseen on mennyt. ![]() Hetkinen, mitä ajoneuvotietoja himmentimien tilaukseen on mennyt.Himmentimet (tai jotain) tilasit kait täältä? http://www.miniinthebox.com/fi/ Ajoneuvotietojen hakua olet kait jollain toisella sivustolla käyttänyt.. maksut Bamboran kautta, veloitus (luotto)kortiltasi.
*****
Himmentimet (tai jotain) tilasit kait täältä? http://www.miniinthebox.com/fi/ Mainoksia tulee vielä rököpäin kaupantekijäiseksi. Näistä oli kysymys alunperin: http://www.miniinthebox.com/fi/led-valot-himmennin-dc12-24v_p544530.html?category_id=5472&prm=2.2.1.1 Aivan, olen kysellyt tietoja kolmesta myynnistä olevasta kulkimesta. Ja ne on yhdistetty samaan laskuun. Säästyi paperia, ja maailma pelstuu. ![]() ^
Noita 3 kpl = 11.73 €, päälle 3.30 € postimaksua - kaikki ok? Yleensähän pankit tekevät koontilaskun kohde-kk (tässä tammikuu) ostoksista. Niin monta riviä kuin "ostosta"..
*****
^ Kaikki ok. Joka päivä oppii uutta. Jos ei muuta, niin sen ettei ripulia hoideta pieremällä. ![]() Kerrotko tarkemmin. Nastan laippa on 8mm halkaisijaltaan ja se on 10-12mm pitkä. Siis muodoltaan kuin T-kirjain. Tämä kirjaimen muotoinen tungetaan renkaaseen, vain kovametallinen kärki jää renkaan pinnasta ulos noin mm:n verran. Miten renkaankääntö sellaisen irroittaa? ![]() Harvemmin se uusi nasta renkaasta irtoaa, tosin ketjujen kanssa olen saanut muutaman irti. Vaan kun rengas kuluu ja nasta vielä kaatuu, se on melko löysällä. Pahimmoillaan niitä saa irti paljain sormin, vaikkei keskipakovoima ole irti saanutkaan. Yleensä ne irtoavat käänöksissä karkealla alustalla. Voi joku irrota ihan vauhdissakin, ei se mahdotonta ole. Väite, että jäljestä näkisi kumpi on lasiin tullut, kivi vai nasta, on puppua. Usein puhutaan 'pyöreästä jäljestä', jonka nasta muka on tehnyt. Jos tuoolainen epämääräinen palikka lentäisi ilmassa aina kärki edellä, sen aerodynamiikka olisi todella huippuluokkaa. Pari kertaa on tänä vuonna kivi kopsastanut lasiin, aina vastaantulevasta.
*****
Linja-autolla kyytiä kylälle.
Käytetty tyttöystävää sydänlääkärissä keskussairaalassa.
Muutaman retrovahvistimen käynyt läpi ja yhden autocomin testipurkin korjannut
Pojan Pösön pakoputken korjasin , lumitöitä ja ruokaa tehnyt.
*****
Kotipaikalla traktori projektin putsausta. Kohtapuoliin mennä maalaamaan detskun vessan kattoa.
Sairasteltu, muttei mitään vakavaa, kuumetta vain, sellaista vaihtokuumetta. Sain viikolla uuden työkännyn, samsungin j 5:sen, nyt tekisi mieli vaihtaa tuo oma lumia 925:n samanlaiseen.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2703 2704 [2705] 2706 2707 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|