Huomenta vaanarit
Hyvin nukutti ilman lääkeitä 
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2252 2253 [2254] 2255 2256 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Huomenta vaanarit
Tosiaankin jokainen tyylillään. Yksinreissaus vaatii uskallusta, mutta avaa ihan uudenlaisia näkymiä ja mahdollisuuksia. Tekee myös ihan hyvää välillä. Paljon täällä kaluttu aihe. Monille ei edes mahdollinen, koska ei saa lupaa. Ei tosiaan sovi kaikille, sinusta en tosin pysty sanomaan. Yksinreissaus vaatii uskallusta, mutta avaa ihan uudenlaisia näkymiä ja mahdollisuuksia. Tekee myös ihan hyvää välillä. Paljon täällä kaluttu aihe. Monille ei edes mahdollinen, koska ei saa lupaa.Huomattu on että täälläkin on aiheesta kiivaasti keskusteltu. Itse en silloin jaksanut sanaista arkkuani aukaista. Varmasti aivan totta mitä yksin reissaamisesta sanoit. Kyllähän omakin päänuppi vaatii säännöllisesti aikaa maailman parhaassa seurassa eli ihan itsekseen. Itsellä ne ihan omat hetket järjestyy yleensä kotona tai mökillä. Toki jo mahdollisuutta yksinoloon ei muuten järjestyisi tulisi varmaan ihan yksinäisille reissuille enemmänkin lähdettyä. Pari päivää putkeen ihan omikseen alkaa olla maksimi. Muuten alkaa höpistä yksikseen.Kulkineella ei ole aivan yksinäisiä reissuja vielä tullut kokeiltua. Alueilta löytyis sitten porinaseuraakin niin ei tarvi yksikseen höpistä. Täytyy kyllä ehdottomasti kokeilla. Itse olen onneksi siinä onnellisessa asemassa etten ole ikinä tajunnut lupia omille harraste ja äijäreissuille kysellä. Eikä niitä ole vaadittukkaan. Ihan ehdottomasti niitä reissuja ainakin itse tarvin tiheään, eikä homma toimisi alkuunkaan jos lupa-asioista joutuisi neuvotteluja käymään. Nuo reissut oli yksi iso syy matkailuauton hankintaan. Vaihtelu virkistää ja maistuu perhe-elämä ja reissut eri mukavilta kun on muutakin elämää. Toki homman täytyy toimia molemminpuolisesti. Harmillisen ja uskomattoman yleistä tuntuu olevan, että parisuhde tarkoittaa muuttumista siiamilaiskaksosiks i. Ihan iltalupa-anomukset täytyy esittää puolivuotta aikaisemmin kirjallisena. Silti puolet iltalomasta ollaan puhelimessa kotiin tai hakataan viestejä. Silti seuraavat puolivuotta hyvitellään ja kuunnellaan korvat luimussa nalkutusta siitä reissusta. Noin kärjistettynä, mutta pahimmillaan todellista. Ei sitten tarvi ihmetellä nykyajan erotilastoja. Toki näissäkin jokainen tyylillään ja mikä kenellekkin toimii. Itse olen vahvasti sitä mieltä ettei kuvaillunkaltainen parisuhde ole aivan terveellä pohjalla.A vaunun pesin. Ystävällisen naapurin välineillä
Ja täällä tultu kotiin.. Kyllä se mun karavaanariura taisi olla sitten tässä, jos ei tunnu reissaaminen enää mielekkäältä ilman vaimoa niin antaapa olla.
![]() Ja täällä tultu kotiin.. Kyllä se mun karavaanariura taisi olla sitten tässä, jos ei tunnu reissaaminen enää mielekkäältä ilman vaimoa niin antaapa olla.Älä nyt lopeta mielekästä harrastusta Ja täällä tultu kotiin.. Kyllä se mun karavaanariura taisi olla sitten tässä, jos ei tunnu reissaaminen enää mielekkäältä ilman vaimoa niin antaapa olla.Lähdet ilman poikia reissuun , voi löytää vaikka uuden Ja täällä tultu kotiin.. Kyllä se mun karavaanariura taisi olla sitten tässä, jos ei tunnu reissaaminen enää mielekkäältä ilman vaimoa niin antaapa olla.Tuo tunne kuuluu eron jälkeiseen elämään! kestää oman aikansa ja muuntuu toiseksi. älä tee nyt hätäisiä johtopäätöksiä vaan laita a-auto joksikin aikaa seisomaan ja kokeile jotain muuta mikä veisi ajatukset erosta muualle. eron jälkeen tunteet heiluu suuntaan jos toiseen, on niinsanotusti pasmat sekaisin ja itku ei ole kaukana. annat tuskan vain purkautua se helpottaa Ja täällä tultu kotiin.. Kyllä se mun karavaanariura taisi olla sitten tässä, jos ei tunnu reissaaminen enää mielekkäältä ilman vaimoa niin antaapa olla.Hyvä karavaanarikolleega älä nyt vaan anna periksi sama tunne oli minulla 8 vuotta sitten ja nyt kun on uus vaimo löytyny, niin tuntuu että se elämä on vasta alkanu ja että elämä voi olla paljon helpompaa mitä edellisessä elämässä ![]() Hyvä karavaanarikolleega älä nyt vaan anna periksiSama tunne mulla kanssa kuusitoista vuotta sitten,mutta elämä voittaa,kun on kaksi lasta ja kaksi lasten lasta... Ajoin Pesäkallion tanssipaikan parkkiin Lahdessa. Kohta sisälle.
*****
Tänään on pääasiassa nukuttu ja sairastettu. Olo on kuin nuijitulla madolla... täysin fletku.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2252 2253 [2254] 2255 2256 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|