|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1627 1628 [1629] 1630 1631 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Eiköhän se ole 'tehty' jo vähän aiemmin? No juu, tää sopis tonne äitienpäivälahjaket juun.. Lahjalla vähän pitkä toimitusaika ![]()
*****
^
Kaverillani tuollaiset lakupekat, halkaisijaltaan noin 80cm. Toimii kynnysmattoina ^Eiks se mene jo rasismin puolelle ![]() Eiks se mene jo rasismin puolelle ei mee ![]() Töitä tehty, sitten hernesopan keittoa ja ny pitäis sit lähtee lettujen paistoon.
Töitä tehty, sitten hernesopan keittoa ja ny pitäis sit lähtee lettujen paistoon. vähän on epistä kertoa tollasta tähän aikaan iltaa ![]() kuolaa niin , että ryntäät on märkänä njam maistuis kyl ne herkut mullekkin ![]() no jos nyt menis laittamaan vettä kiehumaan ja ottais vihreetä teetä sekä ruisleivän siivun kera keittokinkun , luostarijuuston ja rehujen ei nyt yhtä hyvää , kuin lätärit ![]() mutta terveelistä ... kai ![]() Päivällä vaihteeksi reipasta ulkoilmatyötä kun traktori meni huoltoon.
Kyl oli ihan oikeesti kivaa, sahan pärinä, kakstahtibensan katku ja reipas hiki ja nälkä sen jälkeen. Taas muistin miks tykkään niin ammatistani, ulkoilu on aina kivaa. Illan kruunasi pinaattiletut ![]() olennihan lettujen koukussa... (enkä näköjään millään osu välilyöntiin kun tabletilla kirjoittelen anteeks...Hommattu hygieniapassi.Onneksi olkoon, ei siitäkään tentistä kaikki selviä! Päivällä vaihteeksi reipasta ulkoilmatyötä kun traktori meni huoltoon. Mikähän tuossakin on kun mä voin suorastaan pahoin tuon kakstahtipensan hajusta hyi kauheeta et se voi olla yöxii ukkokulta kunb sahaa noita puita niin saa jättä pihalle ne vaatteensa jos tulee jostain kumman syystä ne vermeet päällä sisälle niin tunti kaks saa tuuleetta jos toi saha ei haisis niin kauheelle ![]() olis kyllä paljoon mukavampaa olla kaffeellakin jopa siellä mettän reunas ![]() vaikka kaadettu puu taas tuoksuu aivan ihanalle ![]() ja sitä siellä, sitten yritänkin nuuskia kun kaffepaussilla istun isännän kans ![]() no eipä mulla just muuta duunia olekkaan kuin viedä se kaffe sinne mettän reunaan jotta kyllä sen sahankin hajun jotenkin siinä sit kestää ![]() Jopas tuli taas txt :ä jotta huomenta vain ![]() ja huomenna matkaan käypi tieni minne se, sitten liekin sen tiedän vasta kun takasin kotiudun joskus maanantai ehtoolla ![]() ei vaan kyllä matkaan päämäärä on tiedossa mutta missä kaikialla sitä liikutaan se jää nähtäväksi tällä A luokan matkalla ![]() Kakkosautoa yritelty ostaa mutta kyllä on vaikeeta. Toissaviikolla ei liikkeen myyjä vaivautunut vastaamaan sähköpostikyselyyn ja nyt tällä viikolla sovin kaupat toissa iltana autosta jossa luovutus piti olla eilen mutta tulikin sähköposti että totesivat moottorin öljynpainejärjestel mässä olevan vikaa ja autoa ei luovuteta ennen kuin vika on korjattu eikä auto taida ehtiä minun kiireisiini. Vastasin että kun saatte vian korjattua voitte kysyä minun tilannetta olenko ehtinyt hankkia toisen. En tiedä oliko myyjä rehellinen vai vaikuttiko aika tiukka tinkiminen lopputulokseen tai sitten liikkeen myyjä on rakastunut kamppeeseen ettei raski luopua siitä.
Mikähän tuossakin onTuon hajuhaitan vuoksi käytän sahassa pienkonebensaa. Onhan se kalliimpaa, mutta haju muuttuu tuoksuksi. Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1627 1628 [1629] 1630 1631 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|