Emäntä kun tuli töistä, silloin rapsautimma, niin, ne näkäräiset. Rauha on laskeutunut saunan jälkeen rannalle.Eikai vaimosi nimi ole Rauha...![]()

Laskeudutko Rauhan viereen..

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 761 762 [763] 764 765 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Emäntä kun tuli töistä, silloin rapsautimma, niin, ne näkäräiset. Rauha on laskeutunut saunan jälkeen rannalle.Eikai vaimosi nimi ole Rauha... ![]() Laskeudutko Rauhan viereen.. ![]() Tultiin juuri Haminasta,käytiin tänäänkin kesäteatterissa katsomassa kulkurin valssi.
Eikai vaimosi nimi ole Rauha... Tulee mieleen kylällä eräs vanhempi mies joka aina riittävän monen ryypyn jälkeen tuumasi: olen Rauhaa rakastava mies. ![]() Edellinen viesti katosi näköjään johonkin...
Soliferia ehostettu tänään puoli urakalla, toisen puolen kattolista pois, uudet butyylit väliin ja takasin kasaan. tampattu kaikki pehmusteet sisältä ja imuroitu kunnolla. Käyttövesisysteemi huuhdeltu kloritilla eka ja sen jälkeen runsaasti vettä perään. Kiillotin myös hiomatahnalla kaasupullokotelon jälleen alkuperäiseen loistoonsa. Jääkaappi rupesi kiukuttelemaan kunnolla, kun ulkoilma lämpeni kesälukemiin. SItä tulikin ihmetelty aika pitkään ja päädyin askartelemaan puhaltimen ulkoseinän ritilään. Käytin myös kaappia pois paikaltaan ja puhaltelin polttimen puhtaaksi, kun ei meinannut kovin vaivattomasti syttyä kaasulla.Kaapissa oli 17 astetta lämmintä, vaikka täysillä ollut kaasukäytöllä- ![]() Jos ei noilla edellä mainituilla toimilla rupea viilenemään, niin vinkkejä otetaan vastaan. Tässä vaiheessa vaimo tuli kysymään, että joko olen huoltanut hänen polkupyöränsä...alo in vajoamaan synkkyyteen.. ![]() Edellinen viesti katosi näköjään johonkin...Mutta huumori se ei ole kuitenkaan loppunu.. Olis kiva jos sais kuvia moisen mahti työn jälkeen.. ![]()
Kai muistit pyöräyttää kaapin parikertaa ylösalaisin? Lainaus Kai muistit pyöräyttää kaapin parikertaa ylösalaisin? Ei tullut nyt pyöräytettyä, kun kaasuletku oli kiinni. Ei ihan riitä letku pyörittelyyn. Jos huomenna ei pysy kaappi kylmänä, niin pitänee pyöritellä. PS. Vaimon pyörä on tikissä nyt. ![]() Ei tullut nyt pyöräytettyä, kun kaasuletku oli kiinni. Ei ihan riitä letku pyörittelyyn. Jos huomenna ei pysy kaappi kylmänä, niin pitänee pyöritellä.No jäähtyykö vaffasähköllä vai oletko siekin puskissa.. ![]() Käytiin lasten kanssa Yyterissä käräyttämässä mun hartiat ja poskipäät
![]() Lainaus No jäähtyykö vaffasähköllä vai oletko siekin puskissa.. Riippuu mihin vertaa, n- 4km Oulun keskustasta ja en koe olevani puskassa. Vahvasähköllä tuntui, ettei pidä kylmyyttä yllä sitäkään vähää. ![]() Riippuu mihin vertaa, n- 4km Oulun keskustasta ja en koe olevani puskassa. Vahvasähköllä tuntui, ettei pidä kylmyyttä yllä sitäkään vähää.Kai se sitten kaapissa on vika.. ![]() Kerpele että noita jääkaabe ongelmia onkin paljon kesässä. ![]()
*****
Kai se sitten kaapissa on vika.. Hyvin pelloo kaksi kaappia mökillä ja yksi kulkimessa. ...Kop, kop. ![]() Käyty kattomassa jääkaapin lämpö, n. klo 9:00 oli 3 astetta plussaa yön jäljiltä. Pitää päivän mittaan seurailla miten tilanne kehittyy. Luvassa kuitenkin helteinen päivä.
Edit, Nyt klo 12 aikaan kaapissa +7 astetta, ulkona 22 astetta varjossa, vaunussa sisällä n. +30, kun seisoo suorassa auringonpaisteessa. Miltäs lukemat kuulostaa noin niin kuin kaapin toimivuuden suhteen? Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 761 762 [763] 764 765 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|