On, kulkee nimellä linkku wago.
|
On, kulkee nimellä linkku wago.
Tässä uusimmassa tais olla ongelman lähde automaattisulake jossa ruuviliitos. Mutta olen nähnyt uusissa keskuksissa (okt) jossa jousiliittimet nollalle, tilanteen jossa sähkärikin kävi kuumana kuten liitinkin vaikkei ole edes tärinää.
^
Saa niissä din-kojeiden ruuviliitinten kanssa olla tarkkana (varsinki kerran avatuissa), ettei johdin mene väärälle puolelle - sen kiristävän lenkin alle. Joissan malleissa lenkissä oleva kieleke estää tuon.. vaan eihän niin voi käydä, jos yhtään kokeilee johdin nykiä kiristyksen jälkeen.. voihan JPS:n tapauksessa asentaja kuorinut johdinta niukasti ja eriste littaantunut osin väliin - liitos löystyy kun muovit sulaa välistä pois. Mitä tulee MMJ:n käyttämiseen vaunujen asennusksissa; kotimaisissa tavanomaista ollut 80-90 luvulla. Milloin sitten määräykset muuttunut - veikkaan Eu harmonisointia sitten liittymisen.. Vielä vuonna 1995 on ainakin saanut käyttää mmj:tä
Taitaa tänä päivänä olla sähkömies entinen putkimies.
Taitaa mmj olla sähkömiehen lähinystävä. Taitaa tänä päivänä olla sähkömies entinen putkimies. Mutta ei matkailuajoneuvoiss a. Taitaa tänä päivänä olla sähkömies entinen putkimies. Johto tehtävissä. ![]()
*****
Sopinee otsikon alle?? Juu sopii, vaikka kohta joku sanookin, ettei sinne alueelle enää ketään sovi, jos pitää älyttömiä välejä jättää... Juu sopii, vaikka kohta joku sanookin, ettei sinne alueelle enää ketään sovi, jos pitää älyttömiä välejä jättää... Eipä jutusta selviä, mikä oli noiden poltettujen väli tuossa - ei ainakaan neljää metriä kuvan perusteella. Eipä jutusta selviä, mikä oli noiden poltettujen väli tuossa - ei ainakaan neljää metriä kuvan perusteella. Jossain juuri näin vastaavan. Taisi olla 6m väliä ja siinäkin viereinen alkoi sulaa. Ei sentään vielä syttynyt. |