...Ja Mulli, tässä tämä meidän ankea projekti...
Veikeän näköinen keksintö. Tuosta ulkopuolestahan tuli pienen kiillotuksen jälkeen jo melkoisen komea. Toivottavasti intoa riittää loppuun asti.
On oikeastaan harmi, että valmistajat ovat tuon ulkokuoren säilymisen kanssa oppineet niin eteviksi. Sen saa pienellä pesulla ja vahauksella melkein uuden kaltaiseksi, vaikka vaunu olisi muilta rakenteiltaan melkein multaa. Jotenkin sitä soisi, että se vasara-alumiini ymmärtäisi nahistua samaa tahtia sisäpuolen kanssa.

Kyllä nuo projektikuvat kertovat, että vaunun saa ihan kotikonsteinkin rakennettua oikeastaan alusta alkaen. Työn määrä vaikuttaisi olevan melkoinen, eikä puolivahingossa harrastukseen päätynyt projektivaunun rakentaja kyllä pääse parissa viikonlopussa karavaanariutta testailemaan. Nooh. Pitääpä katsoa, mitä asialle voi tehdä. Viikonlopun jälkeen on tuo rakennuspaikka todennäköisesti selvillä.
Pari epäortodoksisempaak
in ideaa on käynyt mielessä tämän kapineen tiimoilta, vaan palaan niihin, jos tulevat ajankohtaisiksi. Eksoottisempia projekteja vastustavat kaikenlaiset pienet yksityiskohdat. Kuten esimerkiisi se että viidenkymmenen dynamiittikilon hankkiminen ei onnistu ihan pikkukummassa. Holhousvaltion vastoinkäymisiä nämäkin
