rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.

Kirjoittaja Aihe: CAMPER - uusi matkailuajoneuvojen erikoislehti ilmestyy 11.1.2012  (Luettu 9188 kertaa)

  • Vieras
  • Omalta kohdaltani kiinnosti tuo Adria Matrixin koeajo, tietyissä kohdin näkyy heikennyksiä uuden vuosimallin myötä, takaluukun lukot on heikommat ja ovistoppari puuttuu niinikään, johtoniput eivät ole suojatut niin hyvin kuin tuossa -08:ssa... Asunto-osan ovessa ei ole enää rajoittimena muuta kuin muovinen lerpake kuten takaluukuissa on lähes kaikissa, -08:ssa oli vielä kaasusylinteri hidastamassa oven hervotonta heilumista..ei se uusi vuosimalli ole aina parempi kaikissa kohdin.

    *****
    • Kaikkien Kaveri
    • Viimeksi paikalla:10.11.2025 kello on 09:31
    Heppoiselta vaikuttava esitys ja vielä rellu. Ei taatusti houkuta käytettynä.
    Sen verran on tullut nähtyä ihmisillä pastillinokan ongelmia henkilöautopuolella, että tuo merkki on kirosana.
    Lisäksi tuo "neljän kirous" vaivaa näitä uusia autoja. Eli normi 5 hlön perheen, jota yleensäkin tällaiset laitteet kiinnostaa. Ja on yksi potentiaalinen asiakassegmentti kestävän kehityksen markkina-ajattelussa, voi tämän unohtaa. Helvetinkään iloa ei ole nukkumapaikoista jos kyydissä ei voi kuljettaa petien käyttäjiä.

    Pitäis jo markkinamiesten herätä tosiasiaan 5 hengen autoista. Meilläkin sentään Hymerissä menee 6 ja on kirpumpi sisätilaltaan kuin tuo Matrix.

    Ja lapsissa on tulevaisuus myös matkaluajoneuvokaup assakin. Lapsena tehdyt matkareissut  johtavat tulevaisuuden jatkajan sinne tutuille reiteille. Jostain kumman syystä tuntuu että meillä on tässä maassa unohdettu tällaiset tekijät tyystin. Vai montako lapsiperhekuvaa on näkynyt esim. juuri Camperin sivuilla? Tai vaikka ajoneuvoesitteissä?

    Taitaa olla ikähaarukka ihan toisessa päässä.



    *****
    • Karavaanari
    • Viimeksi paikalla:15.03.2019 kello on 19:24
    Taitaa olla ikähaarukka ihan toisessa päässä.
    Tämä on minunkin tuntuma. Lehdissä aina kehutaan kuinka hyvä "pariskunta"vaunu/auto tämä ja tuo on kun on jättimäinen vesisänky ja keilarata ja poreamme toisessa päässä. 

    No, toisaalta ne joilla on varaa uusia kamppeita ostaa on usein kyllä juurikin näitä vähän vanhempia ihmisiä joilla on lapset muuttaneet jo kotoa. Harva lapsiperhe pystyy sijoittamaan pelkkiin harrastevehkeisiin kymmeniä tuhansia, samaan aikaan kun maksetaan usein taloja ja autoja ja keikutaan vatsahaavan ja loppuunpalamisen partaalla muutenkin.