Kalusteita paikoilleen laiteltu, vessan seinä tuli laitettua pariin kertaan, kun ensimmäisellä yrittämällä ei tullut mallattua ovea paikoilleen ja siihen jäi toista senttiä rakoa, joten uusiksi meni. Runsaasti vanhoja kulmapaloja meni purussa rikki ja niitä vaihdettu uusiin kasauksessa.
Kattoluukuille leikkasin monitoimityökalulla aukot ja laittelin paikoilleen. Reilusti putsausta ja rasvanpoistoa ennen butyylimassan levittelyä kehykseen ja paikalleen. Liesituulettimen uusi kattoventtiili löysi myös paikkansa katolta. Ensin porasin yläpuolelta kuppiterällä kunnes ohjuri terä tuli alapuolelta läpi ja sen perästä alapuolelta vastaan poraus niin tuli siisti jälki eikä repinyt levyä alapuolelta.
Vaatekaappi / henkarikaappi jäi vielä tuumailun alle, kun siitä on hieman liimaukset antautuneet levyjen ja kulmavahvikkeiden osalta. Viimeistely hommia sen lisäksi vielä jäi ja ulko puolelta vielä maalaus hommia, sekä armoton jynssäys operaatio. Pikkuhiljaa kuitenkin valmista kohti menossa.





