Terve!Ruisvehnä on rehuvilja. Ilmiasu lähempänä vehnää kuin ruista, maku mitäänsanomaton.
Mulle ihan uusi laji tuo ruisvehnä :O
Minkä sitä käytethän?
Lainauksen bold lainaajan.
Tälle syksylle kylvetään ensimmäisen kerran syysohraa.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Terve!Ruisvehnä on rehuvilja. Ilmiasu lähempänä vehnää kuin ruista, maku mitäänsanomaton. Tälle syksylle kylvetään ensimmäisen kerran syysohraa.
*****
Vaihdoin kulkimen mittaritauluun ledipolttimet. Etsin vian nopeusmittarin toimimattomuuteen. Vaihdeloutan kyljessä olevan vaijerin pyörittäjän yhden muovirattaan pykälä pyöristynyt, "joten löi tyhjää". Hajonnut varmaankin kun vaijeri katkesi.
![]() Mitenkäs teit, kerro lisää minuakin kiinnostaa. Purin kuorien sisältä kaikki irtoava ja tinakolvi käteen. Led-nauhan (mallia tarra) pätkä kummankin loisteputken paikalle, sama kytkin ohjaa valoja joka ennenkin(saa erikseen joko yhden nauhan tai kaksi nauhaa päälle). Kuvien liittämistä en ole opetellut sen jälkeen kun kopio liitä loppui. Aikaisemmin laitoin vaatekaapin sivuihin pystyyn nauhat ja ovikytkin (autosta vapautunut)siihen sytyttään valot kun ovi auki. Olin Helsingissä Kaivopuistossa kaupungin järjestämällä puistokävelyllä.
Opastettu kierros ja aiheena Kaivopuiston historia. Sieltä kävelin koiran kanssa Elielin aukiolle ja bussilla kotiin. Käyn tosi harvoin keskustassa, mutta tämä oli kiva iltalenkki ihan eri ympäristössä. Koirakin sai uusia virikkeitä tavalliseen arkeen ja oli tyytyväinen reissuun. Eilen jännäsin nettihuutoani ja niinhän se generaattori on nyt melkein minun, tosin varmistin sen saamisen ylisuurella korotuksella. Nyt vaan odottelen huutokaupan pitäjän hyväksyntää tarjouksesta ja laitteeen noutamista. Samalla voisi käydä uudessa Bilteman liikkeessä joka avataan tänään Lahdessa jos ryysis ei ole aivan mahdoton.
![]() Härpäke noudettu, käynnistyi toisella vedolla ja käynti oli mielestäni hiljainen. Sähköäkin näytti tuottavan ainakin sen verran, että mini-uuni pelitti. Bilteman piha oli sen verran tukkoinen, että jätin käymättä. Pitää mennä myöhemmin ehkä ensi viikolla. Olen jostain kuullut siellä olevan ledilamppuja sillä G4 kannalla (vai mikä se nyt oli) kuitenkin edullisemmin kuin lampputalossa joka on siellä Kärkkäisellä. No tämä nyt on eilistä.
Kävin lasikuitupallukkaa tsiigaamassa , parempi on meikeläisen vaunu. Ei kuitenkaan niin katseenvetävä ![]() E7:lla otin kuvan kun ei tuonne WeeGee:hen saa kameroita ottaa (ainakaan kuvata) . Pihalla ei ollut kiellettyä Hyvä kun raahasivat maalikyliin. Oli se karmean näköinen siellä Puulalla, törmän päällä!
![]() 20min crosstreinannu..pun tari näytti -3.1kg noin viikko p''r kilo on tahti ny ollunna..olispa vaikka ensikuun viimeneviikko -9kg..
20min crosstreinannu..pun tari näytti -3.1kg noin viikko p''r kilo on tahti ny ollunna..olispa vaikka ensikuun viimeneviikko -9kg..Jos kahdessa kymmenessä minuutissa lähtee 3.1kg varo ettet häviä kokonaan jos tota menoa jatkat )Jos kahdessa kymmenessä minuutissa lähtee 3.1kg varo ettet häviä kokonaan jos tota menoa jatkatkyl tää o 3kolmenviikon laihruttamisest ![]()
*****
etitty ja löydetty viimein alavarastosta sähköjohdon suojaputkea, pittää tuusata kulkineen kattovalaisimen johdotukset siistimpään kuntoon
kyl tää o 3kolmenviikon laihruttamisestTaitaa jo tuntua tylsältä;/ jossain vaiheessa hidastuu ja se vasta raskasta okin. Itse olen laihduttanut ainakin 100kg ja vielä sais laihtua saman verran:(
*****
Nythän sitten alkoi, meinaan ketjujen opetus opistolla.Kymmenkun ta innokasta opiskeliaa oli paikalla, pari ihan uutta aloittelevaa hopeaketjun tekiää.Mukaava oli ja kait oppilaillakin oli ja uudetkin sai ketjun melkein valmiiksi.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|