Ompa taas satanut taivaalta paljon neulasia.

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4363 4364 [4365] 4366 4367 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Ompa taas satanut taivaalta paljon neulasia. ![]()
*****
*****
Onko se kyljessä törröttävä avausvipu rikki? Vipuun liittyvän hammastangon ja hammasrattaan välillä lienee vikaa kun käytettäessä kuuluu kauheaa rutinaa. Lisäksi avausvivun kolosta näkyy jotakin, mielestäni, sinne kuulumatonta tavaraa. Takkasytyke talkootÄitee tekee munakennoista noita, sulattelee vanhat kyttilät ja laittaa munakennon imeytymään joksikin aikaa. Kaadoin ja pätkin pitkän (15m), aiemmin kaulatun lepän sähkösahalla kotiin päin. Pitkä oli roikkakin (yht. >60m). Kaadoin ja pätkin pitkän vähäoksaisen lepän tänään moottorisahalla. Syksy on parasta aikaa polttopuutöihin. Viileää, ei lintujen pesintöjä ja aikaa on. Toisen kaasupumpumpun uusiminen jäi toiseen kertaan..
*****
Pahaa unta teillekin!" Tiedän toki, että eivät nakkaa paskaakaan mutta jos edes hymyn irrottaisi. Se on minun asiakkuuteni viimeinen. Kaikki liittymät vaihtoon, sano! <GRrrrhhym...> JA OPERAATORI oli?
*****
JA Se on se likka, joka antaa ymmärtää mutta ei ymmärrä antaa. Se on se likka, joka antaa ymmärtää mutta ei ymmärrä antaa. Elisa? Mulla oli joskus vuosia sitten saman operaattorin kännyliittymä, jossa netin nopeus oli rajoitettu 2 megaan. No kauppasivat sitten nopeamman liittymän ja tottakai hinta nousi. Netin nopeus ei koskaan noussut yli tuon 2 megan vaikka testailin usealla eri laitteella ja eri paikkakunnilla. Asiakaspalvelu ei yllättäen osannut tehdä mitään, joten sanoin sopimuksen irti.
*****
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4363 4364 [4365] 4366 4367 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|