"Ei luoja laiskoja elätä" tais mutsi todeta joskus menneisyydessä...
Nyt sauna lämpimään.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4012 4013 [4014] 4015 4016 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
"Ei luoja laiskoja elätä" tais mutsi todeta joskus menneisyydessä... Nyt sauna lämpimään. Ajo Rouskunhiekan uimarannan parkkiin.missä kunnossa tie on? Ja joko silta korjattu että pääsee läpi ajamaan.
*****
missä kunnossa tie on? Ja joko silta korjattu että pääsee läpi ajamaan. Hiljaa voi ajaa keskellä tietä. Rautavaaralta tullessa en huomannut, että olisi ollut siltaa. Hiljaa voi ajaa keskellä tietä. Rautavaaralta tullessa en huomannut, että olisi ollut siltaa.jatkat matkaa eteen päin tulee hienoja leiri paikkoja vielä vähän matkaa eteenpäin on vasemmalla mökki vähän vielä niin on oikealla puolella lähde on ollut muovipussi osassa ja lankku ojan yli , vielä vähän matkaa tulee silta ,pumppaamon kohdalla ollut liikenne merkki silta suljettu tie silta ,wc kohdalta polku rantaa pitkin kaivannon kierros sillan yli toiseen suutaan voi olla aika kostee paikoin. ![]() Tommosen lammen rantaan raahasin. Onko se 'oikea' lampi, vai joku wanha louhos? Onko se 'oikea' lampi, vai joku wanha louhos? Vanha hautakivilouhos, mihin tullut sitten lampi. Vesi tuntuu vaihtuvan kuitenkin.
*****
Vaihdettu puskaa tänäänkin.Lunta, aika ylhäälläkö? Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4012 4013 [4014] 4015 4016 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|