
Aamusta kolmas puolipäivänen "rankahommissa" velipojan kanssa. Nyt pitäisi olla kolme metsäkärrykuormaa pinoissa ottamassa rantteelle siirtoa - toivottavasti mahtuu kolmeen kuormaan.
Nyt tietysti sauna lämmin

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3675 3676 [3677] 3678 3679 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
![]() Aamusta kolmas puolipäivänen "rankahommissa" velipojan kanssa. Nyt pitäisi olla kolme metsäkärrykuormaa pinoissa ottamassa rantteelle siirtoa - toivottavasti mahtuu kolmeen kuormaan. Nyt tietysti sauna lämmin ![]() ja ehkä vähän täs suunnitellut elämänmuutosta, katsotaan miten käy. Siis tuo piironkiauto piti ajaa viljankuivaajan ajosillalle eli nokka ylämäkeen. Eli samalle paikalle kuin aina kesäaikoihin. Noissa camperilla varustetuissa kun on se iänikuinen rakennevirhe eli jos tasamaalle pysäköi niin katolle jää sateella iso lammikko makaamaan ja mulla kuten todella monella muullakin juuri kattoluukun ympärillä lainehtii. En toki tiedä vuotaako luukun ympärystä mahdollisesti mutta jos pienellä parkkipaikan valinnalla sen voi pois eliminoida niin OK.
*****
![]() Ny pysyy rellukin taas tiellä paremmassakin nopeudessa. Kotiin tullessa oli naapurin farkkumese mutkassa jumissa. Noo nykästiin pollarilla naapuri pulasta.. Ja nätisti läx vaikka pollarissakin jo kesätassut alla Vaihdettu talvitassut takasKuka nyt kesällä vaihtaa kumeja, paitsi sinne ![]()
*****
Kuka nyt kesällä vaihtaa kumeja, paitsi sinne ::)Meilläpä onkin taas täys talvi :P https://www.miseva.fi/ https://www.facebook.com/events/626837104404641/
*****
Testattu autotietämystä,noh ulkonäön perusteella. meni se paremmin kuin huonommin. ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3675 3676 [3677] 3678 3679 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|