Aloitin Atrian pesun. Sain katon pestyä. Siitä on hyvä huomenna jatkaa.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3668 3669 [3670] 3671 3672 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Aloitin Atrian pesun. Sain katon pestyä. Siitä on hyvä huomenna jatkaa.
Fendt pesty ja sileät pinnat vahattu.
Siirrettävät alumiinitelineet haukkunut hintansa jo moneen kertaan. On katonkin pesu ja vahaus helppoa. ..Ehdottomasti. Sellaisilta minäkin nuo kuvat otin - työskentelykorkeus löytyy sopivasti tasoa siirtämällä. Vaatii tosin vielä A-tikkaat rappusiksi.
*****
Lehtiä ja oksia polteltu.
![]()
*****
Veteraanipäivn viettoa veteraanijuhlissa. Nuoriso, se energiajuoman nauttia porukka oli poissa. No, yksi, enkeljoukkion toiseksi vanhin oli mukana.
Kun markiisin kimpussa tänään olin, avasin sen täyteen leveyteen - ei voi kuin todeta; voi näitä auton pitäjiä..
Liekö koskaan, ainakaan kunnolla, alta pesty. Päälipuoli oli suht. hyvä, mutta alapuolelle oli muumioitunut kaikenlaista - varmasti kelattu märkänä kiinni, ja seuraavana kesänä avattu seuraavan kerran. Viimeinen metri seinän puolelta vaati aika kovaa jynssäystä, Toivottavasti tömäkät pesuaine ph:t ei liottanut kaikkea muovin pehmikkeitä pois.. puhdasta tuli. Yön yli kuivamassa - katotaan aamulla menetykset ![]() Tässä 4m Thulen mallissa ei ole keskikeppiä, eikä paikkaakaan. Kotelossa keskellä tukirulla, jonka paikkaa voi liu'uttaa kotelossa, samoin pieniä tukia linkkuvarsille - huomasimpa, että ei varmaa SafariRoomin kiinnikkeet (Omnistor 5002.:sen) sovi tähän kotelokuosiin. Tutkitaan.. vaunuveturiin aloin vaihta eteen palloniveleitä, jarrut pois, navat pois, vetarit pois... mutta nyt tyssäs kun ei olekaan kotona 33mm hylsyä että sais olka-akselin irti. Työpaikalla olis mutta ei se nyt lohduta. Huomenna siis motonettiin.
Yö vietetty kaskenlinassa anoppi nukkui pois 04,50 pääsi viimeiselle matkalle 97 vuotiaana rauhallisesti .
Yö vietetty kaskenlinassa anoppi nukkui pois 04,50 pääsi viimeiselle matkalle 97 vuotiaana rauhallisesti .Osanottoni.
*****
Yö vietetty kaskenlinassa anoppi nukkui pois 04,50 pääsi viimeiselle matkalle 97 vuotiaana rauhallisesti .Pitkän sai matkan kulkea,upeat 97v. Osanottoni ja voimia perheelle. Yö vietetty kaskenlinassa anoppi nukkui pois 04,50 pääsi viimeiselle matkalle 97 vuotiaana rauhallisesti .Osanottoni!
*****
No niin ,Aurinko paistaa ja kylmästi tuulee. Herätelty Pollari talviunilta. kauniisti kynti pihatietä,kun oli takaratas hiukka jumittunu. Aikamma hiissasimme eestaas ja taottiin vasaralla
lujassa oli,ei auennu. tuumailin kullalle että tunkataan ylös ja ratas irti,ja taotaan sitte...(( naisen höpötyksiä,ei kannata ))Kysymään naapuriin linjurimieheltä..mi täpä tuumaa hän..Kehotti ekaks ajamalla koittaan..oltiin jo yritetty, yritettiin uudestaan , ei auennu. Katteli käkkärin ..se ok. " otetaan ratas pois ja kopsutellaan " ja OhO ku läx pyörimään. Ny vetoauto valmiina musavärkkien uudelleen asennukseen Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3668 3669 [3670] 3671 3672 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|