Ei kumminkaan Santi ja Diego Serrano
Ei. Vaan sitä mitä oli paikallisessa Prismassa. Sitä myytiin pienessä pahvilaatikossa ja pöytäteline mukaan. Eihän se niin leuhka ole kuin koko kinkku telineessä.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3529 3530 [3531] 3532 3533 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Ei kumminkaan Santi ja Diego Serrano Ei. Vaan sitä mitä oli paikallisessa Prismassa. Sitä myytiin pienessä pahvilaatikossa ja pöytäteline mukaan. Eihän se niin leuhka ole kuin koko kinkku telineessä. Jotenkin tympii tää jouten olo Jaaha, siinäkö se kesä-, syksy- ja talvireissu sitten oli? Ei. Vaan sitä mitä oli paikallisessa Prismassa. Sitä myytiin pienessä pahvilaatikossa ja pöytäteline mukaan. Eihän se niin leuhka ole kuin koko kinkku telineessä.Mutta hyvi se silläi snapsi uppoaa kurkkuu ![]()
*****
Mutta hyvi se silläi snapsi uppoaa kurkkuu Jo vain männöö. ![]() Joulu siivon tein ja kannoin kuusen sisälle. Ripustin sähkökynttilät oksiin ja hyvin ne loistivat hetken, sitten pimenivät. Kauppoja kierrellyt mutta en mistään enää niitä löytänyt. 3 kauppaa jäi aamuksi. Yritin kolmella varallampulla saada valoja toimimaan, ei onnistunut. Johan myrkyn lykkäsi.
Käyty jouluhartaudessa kansallispuistossa.
*****
Joulu siivon tein ja kannoin kuusen sisälle. Ripustin sähkökynttilät oksiin ja hyvin ne loistivat hetken, sitten pimenivät. Kauppoja kierrellyt mutta en mistään enää niitä löytänyt. 3 kauppaa jäi aamuksi. Yritin kolmella varallampulla saada valoja toimimaan, ei onnistunut. Johan myrkyn lykkäsi. Minkälaisia kyttilöitä tarviset? Mulla on DDR-sarjan kynttilöitä jouten. Käyty Mijas Pueblossa kattelemassa maisemia ja syömässä.
Minkälaisia kyttilöitä tarviset? Mulla on DDR-sarjan kynttilöitä jouten.Kunhan sais kynttilät kuuseen, mutta kiitos vaan tarjouksesta eivät taida ehtiä postilla tänne Kotkaan jouluksi. Minkälaisia kyttilöitä tarviset? Mulla on DDR-sarjan kynttilöitä jouten. Niitten tilalle löytyy kyllä lamppuja. Ilman sitä valkoista 'kynttiläosaa'. Joulu siivon tein ja kannoin kuusen sisälle. Ripustin sähkökynttilät oksiin ja hyvin ne loistivat hetken, sitten pimenivät. Kauppoja kierrellyt mutta en mistään enää niitä löytänyt. 3 kauppaa jäi aamuksi. Yritin kolmella varallampulla saada valoja toimimaan, ei onnistunut. Johan myrkyn lykkäsi. Onkait sielläpäin K-rautoja esim. https://www.k-rauta.fi/rautakauppa/varalamppu-airam-30-3w-8v-e10-pikyp-kuusenkynttil%C3%A4t ..30 sarjaan kytkettynä = 8v/lamppu (30*8V=240V) E; tai vaihdat kaikki ledeiksi https://www.k-rauta.fi/rautakauppa/varalamppu-airam-led-7kpl-8-34v-0-2w-e10-matta-valkoinen Joulu siivon tein ja kannoin kuusen sisälle. Ripustin sähkökynttilät oksiin ja hyvin ne loistivat hetken, sitten pimenivät. Kauppoja kierrellyt mutta en mistään enää niitä löytänyt. 3 kauppaa jäi aamuksi. Yritin kolmella varallampulla saada valoja toimimaan, ei onnistunut. Johan myrkyn lykkäsi. Millainen sarja on kyseessä? Hehkulamput? Yleismittari käteen, niin ei tarvii vaihdella ehjiä lamppuja ristiin. Ja kun sarja on irti verkosta, lähtee alusta mittaamaan lamput ja samalla koko ketjun pistokkeesta aina siihen irti olevan lampun kantaan ![]() Helppoa kuin heinänteko tämä mittaus, jos vaan olisi mittari, vaan kun ei sellaista omista.
Helppoa kuin heinänteko tämä mittaus, jos vaan olisi mittari, vaan kun ei sellaista omista. No tänään saadaan uusi päivitys "Viimeisin hankinta" -ketjuun Eihän karavaanari pärjää ilman mittaria ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3529 3530 [3531] 3532 3533 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|