Kävin Paimion hyppyrimäessä kattomassa kun 6v synttäripäivänsä kunniaksi pikkutyttö kävi hyppäämässä ensimmäisen hyppynsä.
Nyt Best Caravanin matkaparkkiin nukkumaan.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3044 3045 [3046] 3047 3048 ... 5010 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Kävin Paimion hyppyrimäessä kattomassa kun 6v synttäripäivänsä kunniaksi pikkutyttö kävi hyppäämässä ensimmäisen hyppynsä.
Vilkas päivä ollut. Matkamökin siivonnut, petit sinne petannu, vienyt vaimon lentokentälle, kaupassa käynyt, jääkaapin täyttänyt, jäitä poltellut, huonosti palavat, mutta loppuu se aikanaan sekin eli kohta on poika kotona ja sitten matkamökki kohti neerpelt:iä
![]() Kävin Paimion hyppyrimäessä kattomassa kun 6v synttäripäivänsä kunniaksi pikkutyttö kävi hyppäämässä ensimmäisen hyppynsä. Siellä ne vielä hyppäävät. 30v sitten kesällä kiipesin sinne torniin. Kaveri sanoi, jotta en ole käynyt, enkä käy.... No, ei se siihen kaatunut. ![]() Nyt se alkoi, Loma,loma,lomaaaaa....
![]() Kävin Paimion hyppyrimäessä kattomassa kun 6v synttäripäivänsä kunniaksi pikkutyttö kävi hyppäämässä ensimmäisen hyppynsä. Tytölle. Eipä sovittu koko Neerpeltin kuntaa kun viikonloppuna siellä on Soudal Clasico feldrijd mm cup osakilpailu. No nyt Hollannin Helmondissa. Hieno kunta ymmärtänyt matkamökiläisen olevan hyvä vieras ja järjestänyt 3€ yöpymis paikan miltei keskelle kylää.
No onhan sitä paikallinen matkailuauto järjestö lobannut pikkaisen😉 ![]() Pieneltä baarikierrokselta kotiuduin, hyvästä seurasta ja hyvien oluiden äärestä. Vaan huomenna taas menoksi.
Nopeasti katottuna mukavannäköinen tämä orgikin, kun näyttäisi itkunkitinät ja riidanhaastot loppuneen. Heräsin tuossa hyvin nukutun yön jälkeen Karhumäestä Lapualta vaunusta. Koetin että tähtäimet on jousessa kohdillaan ja kohta lähden ampumaan peuramerkin.
Sitten samaisella aseella fasaanijahtiin vanhemman koiran kanssa, mutta nuorempaa pitää treenata ihan perinteisesti haulikon kanssa... Eilen kun ei ikäkausikilpailu mennyt aivan putkeen, niin pitää vaan poikaa harjoittaa myös pellolla enempi Käyty tutustumassa pahvinteon historiaan Verlassa. Mielenkiintoista.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3044 3045 [3046] 3047 3048 ... 5010 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|