Auto Unionin kävin leimalla. Sitten kauppahallissa patonkikaffeella ja vielä passikuvassa. Pari rimaa hain Starkista.Onko se ulkomaille lähdössä,ku passi kuvissa käyty

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2257 2258 [2259] 2260 2261 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Auto Unionin kävin leimalla. Sitten kauppahallissa patonkikaffeella ja vielä passikuvassa. Pari rimaa hain Starkista.Onko se ulkomaille lähdössä,ku passi kuvissa käyty ![]()
*****
Onko se ulkomaille lähdössä,ku passi kuvissa käyty Heinäkuussa on Irlantiin lähdettävä, muiden makaamiin. Ja jo kesäkuussa olisi kiertomatka Balttiaan, "Jääkärien jalanjäljillä" matka. Kun olisi vain tuota aikaa. Ee auta kuin sovitella. ![]() Irlanti on hyvä. Sehän alkaa vanhakin näköjään oppimaan uutta, vaan hyvän oluen perässä mahtaa noin ensisijaisesti olla.
Irlannissa on hyvää savuturve wisky, sitä kun ottaa niin kihti voi hyvin ja saa siirtyä 300mg allopurinoihin.
![]() Irlanti on hyvä. Sehän alkaa vanhakin näköjään oppimaan uutta, vaan hyvän oluen perässä mahtaa noin ensisijaisesti olla.On sitten vanhoilla päivillä kertomista lapsen lapsille Ajeltiin tänne Tuuriin. Ihan kivasti meni aika kyläkaupassa,olin lastenlasten kanssa leikkipuistossa ja kaupassa pallomeressä. Tai enhän minä ollut vaan vaarin pikku vintiöt oli,minä vaan vahdin niitä.
Sent from my iPad using Tapatalk
*****
On sitten vanhoilla päivillä kertomista lapsen lapsille Lapsen lapset (enkeljoukkio) on jo niin vanhoja, että nyt voi jo kertoa, ja on kerrottu. Yksi on tulossa vielä lisää enkeljoukkion sarjaan. Hänelle pitää sitten kertoa myös. Tämä
olis nyt myynissä http://www.matkailuauto.info/DOKUMENTIT/0000%20AUTOT/2010/Challenger/Genesis%2044%20%202010/2015%20Genesis%2044%20-2010%2007472%2046%20tkm.html HINTA NYT 35.900 !!!!!! Lapsen lapset (enkeljoukkio) on jo niin vanhoja, että nyt voi jo kertoa, ja on kerrottu. Yksi on tulossa vielä lisää enkeljoukkion sarjaan. Hänelle pitää sitten kertoa myös.Hieno homma Yksi on tulossa vielä lisää enkeljoukkion sarjaan.Marraskuussa pitäis sen yhdeksännen tulla tupsahtaa maailmaan. Marraskuussa pitäis sen yhdeksännen tulla tupsahtaa maailmaan.Onnea
*****
Irlanti on hyvä. Sehän alkaa vanhakin näköjään oppimaan uutta, vaan hyvän oluen perässä mahtaa noin ensisijaisesti olla.Paikallinen ruoka ja juoma on tärkeimpiä asioita ulkomaan matkailussani, varsinkin jos ne on edullisia. Irlanti ei kuitenkaan ole edullisimmasta päästä. Siksi kirjoitin: On lähdettävä. Wiskin, konjamiinin ja rommin päälle en ymmärrä, kuin jonkunlaisena piristeenä juoman sekaan. Eipä silti, ei ole kankkustakaan. ![]() Kokemuksista joutuu joskus maksamaan, mutta se kannattaa. Yhtään turhaa reissua en ole tehnyt ja Milano on ainoa paikka, missä en sanottavammin viihtynyt. Sekin oli onneksi työreissu.
Opettanna Nurmeksen miestä kivenpaalaimen purkamisseen ja kassaamisseen.
Hyvä siitä tulloo vaikka on jo 57 vuotias.. ![]() Huomenna lissee sallaisuuksie jaetaan.. Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2257 2258 [2259] 2260 2261 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|