Se loppu lyhyeen
Aijaa Tilanne 4-3.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2073 2074 [2075] 2076 2077 ... 5010 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Se loppu lyhyeen Aijaa Tilanne 4-3. Aika hieno peli ! Hyvä Suomi !!
Se loppu lyhyeenPessimisti ei pety! Ja Aikaa oli tarpeeksi jäljellä. Ei pidä luovuttaa, ennen kuin pilli soi viimeistä kertaa.
*****
Pessimisti ei pety!va jäi hieno peli näkemätä tiplomaatilta ![]() Polttopuita tehty ja pinottu, hyvä työilma. Liikaa oli vaan päällä, takki märkänä homman päätteeksi.
Tässä jääkiekkoa jouda, mutta mukava kuulla silti. Intialaista tein iltaruuaksi, johan tuli hyvää Prisman maustepussukoilla, toinen eli kerala kanasuikaleille ja kookosmaidolle, toinen, raita, maustamattomaan jogurttiin ja salaatin kanssa. Saatan suositella. Meikäläinen kun alka kömpelöks tulemaan,
niin kävin piikilliset kengät marketista. Täytyis vaan muistaa heittää pois jaloista ennen sisälle menoa. Lenkillä kävin. 4,8km:ä oli matka. ![]() Loputkin puut pinottu.
Ulkojoulukuusi unohtui vielä terassille, pitäisiköhän tuosta jo luopua. Vai antaisiko olla loppiaiseen saakka.
*****
Käytiin pitästä aikaa http://www.ortodoksinenkirkkomuseo.fi/ .Hieno paikka, nyt avattu uusimisen jälkeen. Sitten kävimmä anoppia katsomassa palvelutalossa. Kahvihammasta alkoi pakottamaan. Siinäpä murhe, mistä saa nisukahvit Kuopion kokoisessa kaupuntista. Kiitos apsien, ne on tappaneet kuppilat, onneksi en ole syyllinen. Sitten emäntä rämpläsi juppikännykkää, kuinka ollakkaan YKSI löytyi, www.lounassalonki.f i . Hyvät oli kaffeet ja täytekakku. Viima oli kylmä tallustellessa, joten nyt pullonpohja glögiä.
![]()
*****
Ajattelin käydä m-auton "voinnin " tarkistamassa. Lukot olivat jäässä. Muut aukesivat, mutta takatallin lukossa on joku ongelma. Avain kääntyi aukioloasennosta lukitusasentoon. Mutta ei käänny enää takaisin tarpeeksi pitkälle, että aukeaisi. Mitähän keksisi? Lämmitin auton voidakseni tutkia tuota lukkoa. Sisäkautta pääsinkin takatalliin. Vaan eipä auennut sisäpuolen vetimelläkään. Aikani kun tutkin lukkoa ja sen toimintaa, sain kun sainkin luukun auki. Edelleen tutkin lukkoa, niin lopputuloksen kaikki arvannevat. En tietenkään saanut sitä koottua, kun en keksi, miten todennäköisesti vian aiheuttaneen jousen pitäisi olla. Sain sen kuitenkin kiinni ja pystyn avaamaankin luukun. Saapi nyt odottaa leudompaa ilmaa ja/tai seuraavaa reissua, kun vien auton asiantuntijan käsittelyyn. Pipareita leivottiin tuossa äsken
![]() Poistin LMC:n liikennekäytöstä.Mi lloin hinta tuplaantunut(8e)?
![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2073 2074 [2075] 2076 2077 ... 5010 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|