Kyllä siellä kelpaa olla! Täällä jo pitäis suunnitella taas talvi renkaita kulkimeen!
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1975 1976 [1977] 1978 1979 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Kyllä siellä kelpaa olla! Täällä jo pitäis suunnitella taas talvi renkaita kulkimeen!
Vaihdettu talvirenkaat aurinkoisessa, lähes 10 asteen lämpötilassa, mukavampihan ne renkaat on vaihtaa nyt kuin sitten parin kolmen asteen viileydessä tai jopa räntäsateessa.
![]() Alkuperäiskesärenka illa ajettu nyt 25000 km ja kulutuspinnan ollessa nyt 5 mm:ssä voinee todeta sen että Dunlop FastResponse 2000 renkailla pääsee kaikkiaan 30000 km ennenkuin ne on vaihtokunnossa, siskon Toyotassa olevat Nokian Hakka Blue renkaat ovat kestäneet jo yli 50000 km ajoa joten ei liene kenellekään arvoitus mitä renkaita suosittelen jos joku sitä sattuu kysymään. ![]() Jottei nyt aivan Nokian kehumiseksi menisi niin sanottakoon että Dunlopit ovat 45 sarjan ja 17 tuumaiset kun Nokialaiset 55 ja 16 tuumaiset joten osasyy lie jo siinäkin mutta silti. Saatu talvirenkaat pinnattuja micelin kuviolla, 250 € ja ovat hyvät monen vuoden kokemuksella. Vääntäkää siitä.
![]() Saatu talvirenkaat pinnattuja micelin kuviolla, 250 € ja ovat hyvät monen vuoden kokemuksella. Vääntäkää siitä.Missä pinnatutit? Tuliko Ässä:t Vääntäkää siitä. no en oikein tiedä mitä vääntämistä tuosta saisi, halvathan ne kyllä ovat mutta pitäähän pinnattujen ollakin joten riittikö jo vääntäminen vai voiko tuota sellaiseksi sanoa ? ![]() Aikoinaan ajelin Sotkamossa pinnatuilla Z-Pluz renkailla. Pehmeää Värnamon kumia ja Michelin 200 kuvio. Pitävät ja hyvät ajaa, kesälämpötiloissa keväällä kuluivat nopeasti loppuun. Kesärenkaissa oli myös aikalaisensa Michelinin kuvio. Parempia noi kesäkumit oli kuin senaikaiset Dunlop SP6. Voisin ottaa vieläkin jos jostakin hyviä löytäisi.
no en oikein tiedä mitä vääntämistä tuosta saisi, halvathan ne kyllä ovat mutta pitäähän pinnattujen ollakin joten riittikö jo vääntäminen vai voiko tuota sellaiseksi sanoa ? En tiedä mitä vastauksellasi tarkoitit, mutta olen noita aika kauan käyttänyt ja en parempia ole löytänyt. Suomi renkaita ovat ja en kerro missä valmistetaan. Huippukumeja ovat. ![]() En tiedä mitä vastauksellasi tarkoitit, mutta olen noita aika kauan käyttänyt ja en parempia ole löytänyt. Suomi renkaita ovat ja en kerro missä valmistetaan. Huippukumeja ovat. Tykkääköhän se kauppias kun et heidän palvelujaan suosittele muille? Jotenkin tuntuu hassulta. Tykkääköhän se kauppias kun et heidän palvelujaan Resussit sen määrää, kaikki menee mitä tehdään. siskon Toyotassa olevat Nokian Hakka Blue renkaat ovat kestäneet jo yli 50000 km ajoa joten ei liene kenellekään arvoitus mitä renkaita suosittelen jos joku sitä sattuu kysymään.Juu mä en taasen osta koskaan enää nokialaisia,sen verran huonoja ovat. Mutta nyt on huusholli ja piha siistinä,oli siinä hommaa koko päiv meni. No just laitoin pihasaunan lämpiämään vartin päästä saunaan. Sent from my iPad using Tapatalk Oon kiroillu kiinalaiset mopot alimpaan helvettiin. Niihin kyllästyttyäni haravoin pihaa parisen tuntia ja poltin männynrisuja ja -havuja. Juniorin mielestä kyseessä oli kokko.
![]() Juu mä en taasen osta koskaan enää nokialaisia,sen verran huonoja ovat. Sama kokemus Nokialaisista runko pettää ennen kuin pinta loppuu.
*****
Sama kokemus Nokialaisista runko pettää ennen kuin pinta loppuu. Ei kai ollut liian pienet rengaspaineet? Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1975 1976 [1977] 1978 1979 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|