Turvallisesti kotonaSamoin täällä![]()
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1784 1785 [1786] 1787 1788 ... 5000 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Turvallisesti kotonaSamoin täällä Samoin täälläHieno homma ![]() Rasvattu akselit & vetopää. Tarkistettu renkaanpaineet, myös vararenkaasta.
Korjattu toimimaton peruutuskamera. Yksinkertainen vika - virtapiuha irronnut liittimestään, ilmankos ei kuvaa tullut. Nyt on taas turvallisempaa peruutella vaunun kanssa. Ennen ekaa reissua vielä hoidettava kosteusmittaus & kaasusysteemin koeponnistus. Ikäwöity Euroopan matkaa. No, sitten taas, kun on mahdollista.
*****
Tultu takaisin kotiin viikonloppun matkalta. Hyvin pelasi Fiilis. ..Kop,kop.
Tultu takaisin kotiin viikonloppun matkalta. Hyvi pelasi Fiilis. ..Kop,kop.Ajelin sun ohi Kallansiltojen jälkeen kun tänne Jyväskylään tuli. Pitkä on tuo sun vehje(auto siis). ![]()
*****
Ajelin sun ohi Kallansiltojen jälkeen kun tänne Jyväskylään tuli. Pitkä on tuo sun vehje(auto siis). Tilaa pitää olla, sen verran että neljä aikuista ja yksi lapsi taas viihtyi, niin ajaessa kuin yöpyessä. Tilaa pitää olla, sen verran että neljä aikuista ja yksi lapsi taas viihtyi, niin ajaessa kuin yöpyessä. Tulin kotiin.Ja äsken hain Corollan kotiin. Oli katsastettu reissuni aikana. Viimeinen työviikko alkamassa ennen neljän viikon vuosilomaa. 😜
Vielä olisi kuusi viikkoa töitä ennen kesälomaa. Välillä kieltämättä olisi kiva pitää loma jo kesäkuussa niin silloin ehkä keski-Euroopan lomakohteissa ei pahin ryysis olisi päällä kuten ei täällä kotimaassakaan. Silloin voisi vakavasti harkita että nyt väkisin lautalla Ruotsiin ja siitä sitten Saksaan tai Ranskaan.
Juhannukselta alkaa vuosiloma, sitä tässä odotellaan. Töitä aloiteltu...
Tämä ja huominen päivä pitäis vielä esittää tekevänsä töitä
huomenillalla suunta kohti Torreviejaa Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1784 1785 [1786] 1787 1788 ... 5000 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|