Lähdetään pojan kanssa juppeilemaan eli tahkolle laskettelemaan.
Eihän se laskettelu mittään juppitouhua ole. Mutta se sähköllä ylös kapuaminen on enempi sitä vötjäkkeiden seisoskelua.

Kuitenkin aivan pikkasen parempaa, kuin mummojen potkiskelu.

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1582 1583 [1584] 1585 1586 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Lähdetään pojan kanssa juppeilemaan eli tahkolle laskettelemaan. Eihän se laskettelu mittään juppitouhua ole. Mutta se sähköllä ylös kapuaminen on enempi sitä vötjäkkeiden seisoskelua. ![]() Kuitenkin aivan pikkasen parempaa, kuin mummojen potkiskelu. ![]() Sauna lämmitettyTäälä kanssa saunaan kohta
*****
Täälä kanssa saunaan kohta Ei vielä vähään aikaan lämmitystä, mutta ennen iltaa kuitenkin. Ja sitten lötköttään!! Just tultu mäestä ja täällä porukat menee saunaan.
Ihme väkeä, kyllä minä ainakin pikkukakkosen katson ennen saunaa.Eihän se laskettelu mittään juppitouhua ole. Mutta se sähköllä ylös kapuaminen on enempi sitä vötjäkkeiden seisoskelua. No eipä oo mummojen potkustelua tullu kokkeiltua, mutta sie oot ku tiiät ? Sen paremmuuen Eihän se laskettelu mittään juppitouhua ole. Mutta se sähköllä ylös kapuaminen on enempi sitä vötjäkkeiden seisoskelua. Muuta kymmen kilo sitten ja vuosia harrastettiin tuotakin lajia ja voin sanoa että kyllä se kuntoilusta kävi hiki siinäkin hommassa vaan tuli ![]()
*****
Just tultu mäestä ja täällä porukat menee saunaan. Ei pikku2 lauantaina, ,paitti jos aamulla 07.00aikaan voinu ollaEi pikku2 lauantaina, Ae nyt o lauantai, o määnä nuo päevät vähä ohite ku o vuaa pyhhee pietty. ![]() Kaksi henkilöautokärrylli stä puita pilkoin pilkkeiksi ja pinosin ulkorakennuksen rystään alle.
*****
Haettu raketteja
vuuen vaihtumisen varalle saas nähä vaihtuuko se tänäkin vuonna vaiko vanhalla mennään seuraavatkin 12kk ![]()
*****
Saunasta tultu Tulikos puhtaat tassut ja kiiltävä karva ![]() Tulikos puhtaat tassut ja kiiltävä karvaJuu tuli Huomenna sit vaunulle Ja taas saunaan ![]()
*****
Juu tuli Varohan vaan ,,se saattaapi liika kuumuus olla pahaksi arktisen alueen nallukalle ![]() Otahan siis lempeä löylys ....siis lempeät löylyt ettet vallan sula ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1582 1583 [1584] 1585 1586 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|