Vedetty hirveet aamupultit, viime yönä oli murtauduttu meitin koppimopoon, kuskin sivulasi lyöty paskaksi ja öukko rikottu, navi kamerannäyttö ka soitin sekä pikkusälää pöllitty. Vaikka on vakuutukset niin kyllä ottaa rankasti kupoliin.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1291 1292 [1293] 1294 1295 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Vedetty hirveet aamupultit, viime yönä oli murtauduttu meitin koppimopoon, kuskin sivulasi lyöty paskaksi ja öukko rikottu, navi kamerannäyttö ka soitin sekä pikkusälää pöllitty. Vaikka on vakuutukset niin kyllä ottaa rankasti kupoliin.
Vedetty hirveet aamupultit, viime yönä oli murtauduttu meitin koppimopoon, kuskin sivulasi lyöty paskaksi ja öukko rikottu, navi kamerannäyttö ka soitin sekä pikkusälää pöllitty. Vaikka on vakuutukset niin kyllä ottaa rankasti kupoliin.Voi helkutti ![]()
*****
Vedetty hirveet aamupultit, viime yönä oli murtauduttu meitin koppimopoon, kuskin sivulasi lyöty paskaksi ja öukko rikottu, navi kamerannäyttö ka soitin sekä pikkusälää pöllitty. Vaikka on vakuutukset niin kyllä ottaa rankasti kupoliin. Otan osaa. Luulen tietäväni tunteen! Missä päin maailmaa?
*****
Kotipihassa lohjalla. Laiha lohtu, että ei reissussa. Koska reissu hieman pilalla tuommoisen jälkeen.
*****
Pakattu kassia porin reissua varten ja pyykkiä pesty,että saa puhdasta vaatetta matkaan Samaa puuhaa täälläkin. Käynnyt päräyttää 20km pyörälenkin ja samalla moikkamassa toista orgilaista pikaisesti.
Ai niin pesinhän minä vaununin valmiiksi ensi viikonlopun loman aloitukseen. Viisi päivää kun vielä jaksas. ![]() Pihahommia,ajoin nurmikonkin. On pirun kuuma. Pitäis alkaa tutkimaan missä vika kun kulkimen ilmastointi kusee veet repsikan jalkatilaan.
Sent from my RM-914_eu_finland_217 using Tapatalk Tehty iha itse kalastetuista haukikalasta soppaa kera koskenlaskijan ja ny pidelläänki sadetta ja ukkoskuuroi..yks meni yli..toine näyttää tulevan kohta..
Kotipihassa lohjalla.Harmi tuo on! onko rivarin p-paikka? alkaako illat oleen jo niin hämäriä että worot jo uskaltaa puuhastella, oikialla vehkeellä kun ikkunan posauttaa niin eipä siitä juuri ääntäkään lähe.. ^Kerrostalon pihalla on auto, on todella näkyvällä paikalla ja pihan aitojen sisäpuolella, 7vuotta on tässä asuttu ja koskaan ei ole mitään ongelmia aiemmin ollut, ny oli vaan huonoa tuuria.
Kyminlinnan kesäteatterissa katsomassa Viimeinen keikka näytelmää.
Sent from my RM-914_eu_finland_217 using Tapatalk Käyty Katinkullassa kylpemässä
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1291 1292 [1293] 1294 1295 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|