Juuri opettelin tangon askeleita,vaimo opetti
Sent from my RM-914_eu_finland_217 using Tapatalk
Sent from my RM-914_eu_finland_217 using Tapatalk
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1282 1283 [1284] 1285 1286 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Juuri opettelin tangon askeleita,vaimo opetti
Sent from my RM-914_eu_finland_217 using Tapatalk
*****
Enempi vökälehtäessä on mennyt mökillä. Hieman sisutus hommia "taiteellista silmää" hyödyntäen. Aurinkoa on väkisten saatu, uitu tietysti, saunottu, syöty pulskasti. Juopottelu on jäänyt vähemmälle. ...Hyvä niin.
![]() Syötetty mäkäräisiä ja hyttysiä Voi yök!!!!! Pakko sanoa että ei käy kateeks. Tuhat kertaa mieluummun rasvailen vain olkapäitä ![]() As.autosta heräsin yksinäni makeesti nukutun yön jälkeen.
Saavat lapset vuorotella emon vieressä. Puoli pannua kahvia on ryystetty kitusiin, Nyt koiran kans lenkille. Juuri opettelin tangon askeleita,vaimo opettiHienoa, vaimo. Juuri opettelin tangon askeleita,vaimo opettiAskelsitko kotimaista wai argenttiinalaista,, jälimmäisessä pittää hulumuawa tukka öljytä ![]() nyt laitettu uunin syövereihin
savulohikiusaus on se hyvä toi uuni kun köösissä ei ollut ,kuin 25 + saa sinnekkin sit hiukka lämpöä ....lisää ![]() mutta onneksi on sähköuuni tuossa puuhelan ääressä saattais tulla hiukasen hiki liki ![]() ja onhan meillä tuo mailman paras keksintö lämpöilmapumppu , joka nyt viilentää tuotakin ilmaaa jotta ei haittaa lämmöt ulkona ei sisällä ![]() Terassilla grillattu evästä ja Knaussissa keitetty perunat kun juuri tuli sähkökatkos. Ei jääty arpomaan kauanko kestää. Nyt maha täynnä oman maan perunoita. Kiva lekotella auringossa.
Sent from my iPhone using Tapatalk Ostettu uus soffakalusto kotiin. Vähän uutta ilmettä saahaan olohuoneeseen jahka saahaan ne kotiin asti ens viikolla.
![]() Talven mansikat on pakastettu, ja vaunun pestyt
patjanpäälliset laitettu paikalleen. Laitettu villisian paisti uuniin..
Oho. Meneekö punaviinin kanssa vai Koffin?
![]() Pyykkikorit saatu pitkästä aikaa pohjia myöten tyhjäksi.
Päivä menee lähinnä illan matsia odotellessa... Toivottavasti se ei veny puoli kahteen, sillä aamulla pitää mennä töihin ![]() Nähty tuolla liikenteessä muutama sellanen apina että kortti pois ja saunan taakse
![]() Kaiken huippu oli torstainen taksikuski joka vasemmalle kaartavassa pitkässä jyrkässä mäessä lähti rekan ohi ( paikalla pitkän matkas keltaista viivaa). Ja pahaa-avistamaton vaunuilija tulee vastaan (me)!! Koitappa siinä saada yhdistelmä pysähtymään?!? Mutta tässä kohtaa isot peutukset venäjän kilvissä olevan rekan kuskille joka ylämäessä jarrutti ja veti linja-autopysäkille sivuun! Harmi kun ei paikalla päässyt helposti ympäri jotta olis henk.koht. käynyt kuskia kiittämässä tilanteen pelastamisesta Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1282 1283 [1284] 1285 1286 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|