|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 481 482 [483] 484 485 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Sain/hain uuden lingon Biltemasta. Kokeilin linkoa, linkoamalla kolattu lumi pois. Tuntuu tehokkaammalta kuin edellinen, vaikka on samanlainen.
*****
Kokeilin linkoa, linkoamalla kolattu lumi pois. Tuntuu tehokkaammalta kuin edellinen, vaikka on samanlainen.Edellinen " maanantai kappale" !! ![]() Irrotettu alden kiertovesi pumppu 230v ja laitettu eteenpäin
![]()
*****
töitä
Pähkäilty kuuppa himmeenä auton vaihtoa tuohon Knaussiin...
mitä mahtaa tuo heppa hörppiä kauraa maantiellä tuolla koneella 2,8 JTD.. netistä pongasin juttun että on kuulemma juoppo vetää 15l 100km ..auts.
*****
^
Ota koeajoon, siten saat aika tarkkaa tietoa. ^ Tuo on totta ja helpottais paljon muutakin pähkäilyä.. Mutta kun asun täällä siperian taka maastossa kaukana sivistyksestä ja matkaa kauppiaan luo on 450km per sivu...niin olisi sovittava tuosta koe ajosta joka olisi sitten riittävän pitkä, auto kun ei ole rekisterissä...Mhhh pitääpä tuotakin koeajo mahdollisuutta miettiä .. Konsulaatin "kusetettavana", passin uusiminen hesassa 160€ ruotsissa 40€
![]() Oliskohan ollu paras aikoinaan ottaa samalla useampi kansalaisuus, vaikka sellainen maailman kansalaisuus. on kuulemma juoppo vetää 15l 100km ..auts. Taitaa Esson baarin juttuja olla noin kova kulutus, tässä ainakin on päässyt suht normaali kulutuksella. http://vanha.tankkaus.com/main.php?subpage=all_cars&subsubpage=all_cars&search=Fiat&searchcar=39512 Konsulaatin "kusetettavana", passin uusiminen hesassa 160€ ruotsissa 40€ Mites se tollain menee? Siis saisitko sinä Tukholman suomen konsulaatissa uuden passin 40 eskolla ja Suomen vastaava,mulla kyllä pol.laitos. konsulaatissa 160e! Kyllä se sen 15l 100 km ottaa kun pitää sen oikean puoleisen polkimen lattiassa kiinni.
Ehkä todellisuus on 12l /100 km noin 90 km/h nopeudella. Se näyttää olevan aika monessa tuo 90 km/h nopeus jonka jälkeen kulutus kasvaa jyrkästi. Oma vanha transit alustainen 130 hv , 6,5 m vei noin 11,5 90km/h vauhdissa ja satasen nopeudessa päästiin jo 13 litran lähelle. Nykyinen vie noin 12,8l nopeuden ollessa 90, ja 100 vauhdissa menee noin 14 l. Alusta on fiat 130hv ja painoa pikkaisen enemmän ja pituuttakin metri Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 481 482 [483] 484 485 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|