Korjattu yksi Truma 60 E/3 piirilevy, jossa paloilmapuhaltimen ohjausvika. Vika löydetty ja todettu itseni aiheuttamaksi.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 426 427 [428] 429 430 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Korjattu yksi Truma 60 E/3 piirilevy, jossa paloilmapuhaltimen ohjausvika. Vika löydetty ja todettu itseni aiheuttamaksi.
*****
Järjestetty kirpparipöytä uudelleen. Kaupasta laatikollinen pirkkaa potkurikyydillä kotiin. Saunapuut haettu jne.
Kävin ruokaostoksilla vaik jääkaapis olis vaik kuin paljon viel kunnossa olevaa jouluruokaa, mut haluttiin kunnon jauhelihakastike a´la Bolognese,tosin tuunattuna ja kunnon spagetit!
S-marketissa oli joulukinkut -50%, teki mieli ostaa mut järki voitti! Kateltu kun toi toinen Italiaano on raskaana ja välillä katselee ihmetellen mahaansa joka alkaa olla jo paisunut Ressukka, tissit kasvaneet ja on sellainen halinalle että oksat pois!Viime yönkin jonka puolittain valvosin,niin makasi poikittain kaulani päällä! Se on niin liikuttavaa,,, Tulet puuhellassa ja nyt kastikkeen tekoon ja valkosipun kuorintaan! t migel suunnitellut mitä tänään teen
tuossa neulomisen ohessa ja ensin kauppaan hakemaan eväitä uuteen vuoteen tai sen alkamis juhlaan sitten tupa-auton siivous turhat kamat vex kuten vaatekaapin tarkastaus ja täydennys jääkaapin täyttö ym:en kaappien tarkastukset nin että tavarat ovat paikoillaan paikka kaikilla ja kaikki paikalla on motto tuolla ja täällä huom..pitäähän tuon carssinkin olla kunnossa uutenakin vuonna ![]() ja aattona kun pääsen ensin muutamaksi tunniksi tuuraus hommiin niin sitten isäntä poimiikin kyyntiin startti kohden livonsaarta ja uuden vuoden vastaanottajaisiin kera tuttujen Kävin ruokaostoksilla vaik jääkaapis olis vaik kuin paljon viel kunnossa olevaa jouluruokaa, mut haluttiin kunnon jauhelihakastike a´la Bolognese,tosin tuunattuna ja kunnon spagetit! Vaunu laitettu tulille jospa istuisi iltaa siellä
nauttien koffia ja kirjotella orgin sivuille sivistyneesti
*****
Vaunu laitettu tulille jospa istuisi iltaa siellä Tulipa käytyä testaamassa pukin tuomat hokkarit. Olipa hyvät..
Tulipa käytyä testaamassa pukin tuomat hokkarit. Olipa hyvät..Ja maaleja tuli kovasti ![]()
*****
Sahailin tornin kaidelautoja kuviosahalla. Huonosti kääntyy saha kurviin, savu vaan nousee. Huomasin että saha tekee edestakaista liikettä, kuin sulhaspoika konsanaan. Syöttöliike on vaipunut. No, se oli vasta kolmas saha vajaan vuoden sisällä. Nisukahvin jälkeen menen takuuseen vaihtamaan uuden, taas pari kymppiä lisää, niin saan paremman.
![]() Ja maaleja tuli kovastiIhan oli vain tuomoista tyttärien kanssa fiilistelyä.. ![]() Vaunu laitettu tulille jospa istuisi iltaa sielläNo sehän tässä illanpäälle kirjoitusten tasosta nähdään miten tuo sivistys piti pintansa .No sehän tässä illanpäälle kirjoitusten tasosta nähdään miten tuo sivistys piti pintansa ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 426 427 [428] 429 430 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|