Korjailtu lapsenlapsen kanssa
kuplakonetta. Ei kestä uittamista tai lie edes vesisateessa käyttöä. On kyllä saanut molempia kylliksi sitten viimekesän reissun. Prinsessan (5v.) innokkaalla avustuksella koko höskä atomeiksi ja niinhän se oli, että jumittava käyttökytkin oli pahnan pohjimmaisena irroitettavissa. Useampi tujaus CRC 5-56 yleiskäyttöistä huoltosprayta, naps - naps - toimii ja niputus. Mjaa.
- Mites tuo punainen johto on irti noin?
- Katohan. Vaari käy pakista kolvin ja laitetaan takaisin kiinni.
Meni siinä kolvia etsiskellessä hetki jos toinenkin ja lopulta löytyi vasta Motonetista. Sieltä saa myös kekaroille maistuvia mansikkajäätelötuut
teja, näemmä.
Vempain saatiin viimein kokoon ja sehän hyrräsi, ellei paremmin kuin uutena

Mutta tiedättekö? Mikä olikaan tarinan opetus? Noh, semmoinen että älkää hyvät ihmiset menkö hakemaan tarvikkeita kuplakoneen korjaukseen uhohtaen ostaa lisää kuplaliuosta. Kun se edellinen pönikkä kuitenki loppuu taas ennen aikojaan.
