Tänään laitettiin vaimon kanssa Hymeriin uusi takapuskuri valoineen kauniin päivän puhdetöinä. Uusi puskuri oli kaksi osainen aiemman yhteinäisen sijasta. Oli hieman sviidumainen pistää paikoilleen, kun ei ihan sattunut ruuvinpaikat olemaan kohdillaan uudessa puskurissa. Tein siihen sitten uudet oikeisiin kohtiin.
Peruutustunnistimia en asentanut paikoilleen vielä, toiminta oli vähän "toimii, ei toimi, toimii" tyyppistä (olisko vähän saanut kipiää törmauksessä?). Tarvii katsoa voiko niille mitään tehdä? Radioyksikkö ja vastanotin pelittää kyllä vielä.
Kulman tiivistin kunnolla butymassalla (vedin aiemman päälle uuden kerroksen varmuuden vuoksi) kun oli Hymerillä ns."pers paljaana"

Oli hieman isohkoja hyttysiä ilmassa oli jo kuuden maissa. Mustia liki 12mm:n pituisia pirulaisia

. Lenteli kuin Stukat korvien juuressa välillä. Lapset keitteli Emolle kahvit ja teki mullekkin leipää

. Lämmintä +18 astetta hitusen viileä vihuri puhalsi välillä.