Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Dsg vaihteisto vetoautossa,
"Masi":
Taitaa olla tällä hetkellä yksi suomessa eniten myytävistä vaihteisto malleista.
Mautoilija:
--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 22.02.2018 kello on 17:01 ---Taitaa olla tällä hetkellä yksi suomessa eniten myytävistä vaihteisto malleista.
--- Lainaus päättyy ---
Ihan arvauksena heitän että 5-vaihteinen käsivalintainen taitaa olla eniten myyty.
Teukka-74:
Niin. Mä tosiaan olen vetoautoa vaihtamassa ja loppujen lopuksi näyttää lopputulos pyörivän Audi, Volvo , Kia akselilla. Uudempi Skoda Yeti voisi kiinnostaa ja siksi kyselen Dsg vaihteistosta. Toivottavasti nämä utelut ei haittaa. Tapani kun on pyrkiä isoissa ostoksista etsimään kaiken mahdollisen tiedon.
99:
Yetissä on myös todella pieni takaylitys, mikä on hyvä juttu vaunun vedossa. (taka-askelin ja vetokuulan välinen etäisyys on pieni)
kimi:
--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 22.02.2018 kello on 17:51 ---Ihan arvauksena heitän että 5-vaihteinen käsivalintainen taitaa olla eniten myyty.
--- Lainaus päättyy ---
Missä autossa on nykyään 5v manuaali, eikö ne järestään ole 6
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta