Onko siinä siis mitään höyrysulkuaMulla Lastradassa on solukumi pellissä kiinni ja sen päällä verhouslevy tai verhoilu. Ei siis mitään varsinaista höyrynsulkua.
Lähetetty minun E5603 laitteesta Tapatalkilla
Onko siinä siis mitään höyrysulkuaMulla Lastradassa on solukumi pellissä kiinni ja sen päällä verhouslevy tai verhoilu. Ei siis mitään varsinaista höyrynsulkua. Lähetetty minun E5603 laitteesta Tapatalkilla Mulla Lastradassa on solukumi pellissä kiinni ja sen päällä verhouslevy tai verhoilu. Ei siis mitään varsinaista höyrynsulkua.Näin minäkin ajattelin tehdä ja teenkin Onko siinä siis mitään höyrysulkua CasaCaara on niin hienosti verhoillut, etten ole arvannut niitä auki repiä. En siis tiedä mitä kaikkea on verhoilukankaan alla ennen solumuovia. Minusta höyrysulusta ei ole juuri hyötyä, ellei se ole joka paikasta täydellisen tiivis. Mulla Lastradassa on solukumi pellissä kiinni ja sen päällä verhouslevy tai verhoilu. Ei siis mitään varsinaista höyrynsulkua. Silloin se solukummi on oikeastaan se höyrysulku, joka estää lämpimän ilman vesihöyryn tiivistymästä siihen kylmään peltiin. ![]() ![]() https://youtu.be/scgcsBIkOv8 Onko siinä siis mitään höyrysulkua Jos se eriste on umpisolousista, niin eihän se tarvi.
*****
Umpisoluapa justiinsa . Tarvinnee reunat ja saumat olla niin tiiviit, että kosteus ei pääse sieltäkään peltiin. Tarvinnee reunat ja saumat olla niin tiiviit, että kosteus ei pääse sieltäkään peltiin. Ja erityisesti tämä korostuu siellä mopedi peräosastossa, missä saattaa olla viileämpää, mutta yhtä kosteaa. asuntopuolelle hupiakku kun jännitteentunnistel ija ja 40A kytkentärele löytyy ja sulakerasioita. Saapihan kokeilla sitten kauanko tuo kylmälaukku toimii sillä. Ledeillä sitten valaistusta kohteisiin ja ylleisesti. On Keskisellä kattoluukku jatkuvasti tuulettavaa mallia etten uskaltanu sitä ottaa kun tuli mielelle että on se saatava suljettua kokonaan kun haluaapi. Liukuoveen olen etsinyt kanssa ikkunaa ,kaikilla mausteilla mutta vielä en ole löytänyt kuin kalliita ja helekutin kalliita versioita. Renkaat ja venteet on kanssa hankintalistalla . Ne kai tulisi halvimmalla ja helpoiten Vannetukusta . Perskuta kun näin kuukkelissa kuvan komiasta punasesta LaStrada Ducatosta missoli mustat vanteet mutta eihän sitä enää löydy sitten . Nyt on valinnan vaikeus jotta kirkkaat vai maalatut vanteet ![]() |