Varberg-Grenaa on halvempi ja nopeampikin saattaa olla. Viime vuonna ajoin Göteborgista.
Tuota käyttäisin ja antaisin navin hoidella loput. Hampurin kautta lie nopeampi, mutta lautalla Elben yli mielenkiintoisempi.
Kun länteen ajaa niin ei kannata silloille mennä. Maksaa huomattavasti enemmän, mutta ei tarvitse toki sitten aikatauluista huolehtia..
Jompaa kumpaa lauttaa käyttäisin myös vastaavalle hlöautoreissulle lähtisin - pitäähän jossain yöpyäkin, lautalla luontevaa. Sen mukaan aikauluihin sovittaisin.
Näkyy oleva aivan sama mitä kautta ajelee. Göteborgin kautta, jos menee niin Kappelskäristä voi ohittaa Tukholman pohjoispuolelta Västerås-Örebron kautta, samoin Tanskasta tullessa Saksaan ajaisin Elben lautalla yli Bremenhavenin kautta. Hampurin kautta tulee 100km kiertoa. Siellä kun stau tai toinenkin, niin aikataulukin heittää.. Riippuu tietty missä se päämäärä on..
Takaisinhan voi tulla toista - vai oliko paluuta edes
