Kirjoittanut: Jukeli
« : 5.02.2015 kello on 00:01 »No otin tikkaat kuvetta vasten ja pitkä vartisella harjalla otin isoimmat lumet pois. Minua kun huimaa keittiöjakkaralla.. . voi hemmetti, tulis jo kesä.
Kirjoittanut: Jukeli« : 5.02.2015 kello on 00:01 »No otin tikkaat kuvetta vasten ja pitkä vartisella harjalla otin isoimmat lumet pois. Minua kun huimaa keittiöjakkaralla.. . voi hemmetti, tulis jo kesä.
Kirjoittanut: Haapaniemen Paroni« : 4.02.2015 kello on 17:44 »mää aattelin taas viiä lämpimään halliin sulamaanKyllä toisten kelpaa Kirjoittanut: virpimu76« : 4.02.2015 kello on 17:39 »mää aattelin taas viiä lämpimään halliin sulamaanLuxusta ![]() Kirjoittanut: Rölli« : 4.02.2015 kello on 17:38 »mää aattelin taas viiä lämpimään halliin sulamaan
![]() Kirjoittanut: S Häyhä« : 3.02.2015 kello on 21:18 »Minä ainakin kiipeän katolle itse ja sieltä käsin pudottelen lumet. Samma här. Tosin nyt kun vaunu jatkuvassa käytössä, niin eipä juuri lunta kerry. Enemminkin sohjoa ja jäätä. Ne lähtee kätevästi katuharjalla pyyhkäisemällä. Kirjoittanut: retsasung52« : 3.02.2015 kello on 21:15 »Pieni muija harjan kanssa, heiluu hetken ja puhdasta tulee
![]() Kirjoittanut: reiska14« : 3.02.2015 kello on 21:12 »Itse laitoin A-tikkaat sivulle ja fiskarssin muovilapiolla lumet pois. Auton korkeus reilu kolme metriä.
Kirjoittanut: kimi« : 3.02.2015 kello on 20:32 »Minä ainakin kiipeän katolle itse ja sieltä käsin pudottelen lumet. Harja, ja muovireunainen lapio työkaluina. 4 kattoluukkua, pari muuta läpivientiä, kattokaiteet ja antenni jo vaativat sen katolla olemisen jos läpivientien ympäristöt haluaa lumettomiksi.
Etuosan tosin vedän lantalapion tapaisella. Kirjoittanut: seppoko« : 3.02.2015 kello on 19:52 »Kattokaiteet kolmella sivulla rapeine konsoleineen, kattoteline, ilmastointilaite, aurinkopaneeli, kaapeliläpivienti edell. Harava-antenni, liesituulettimen hattu, kaasu-uunin hattu, ilmanvaihtoventtiil i, kattoluukku ja markiisin kotelo, ei oo helppoo.. Ei ole kuin puolet noista katolla, niin ihan tarpeeksi hankalaa. Mutta tehtävä on silloin tällöin. Kirjoittanut: Haapaniemen Paroni« : 3.02.2015 kello on 18:22 »Ei onnistu ainakaan mulla...
|