rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: juuso8
« : 10.11.2013 kello on 21:17 »

Kirjoittanut: angrybird
« : 10.11.2013 kello on 21:06 »

No voi perkee, soon ollukkin Himanen joka on sössinyt nämä meitin jutut! Eiku saunan takaseinustalle proffa talutettava.  ???
Siellä sitten neuvottava olla puuttumatta viisaimpiensa juttuihin!  :P
Kirjoittanut: Aakku
« : 10.11.2013 kello on 20:38 »

”Tämän haasteen suhteen on tärkeää arvioida Suomen empiiristä kokemusta tässä suhteessa. Suomea koskee sama kuin kaikkia muitakin maita: yksittäisen yrityksen vaikeudet eivät olisi niin merkittäviä, jos informationaalinen innovaatiopohjainen talous laajenisi yrityksen ulkopuolella ja jopa hyödyntäisi sen luomaa kehitysimpulssia.”
lähde: Himasen raportti
HÄH...!! :o
Kirjoittanut: jva61
« : 10.11.2013 kello on 20:37 »

???,,, Nyt kyllä täytyy tunnustaa tyhmyytensä :P
Ymmärtääkö tuosta muut mitään :D
Kirjoittanut: juuso8
« : 10.11.2013 kello on 20:31 »

”Tämän haasteen suhteen on tärkeää arvioida Suomen empiiristä kokemusta tässä suhteessa. Suomea koskee sama kuin kaikkia muitakin maita: yksittäisen yrityksen vaikeudet eivät olisi niin merkittäviä, jos informationaalinen innovaatiopohjainen talous laajenisi yrityksen ulkopuolella ja jopa hyödyntäisi sen luomaa kehitysimpulssia.”
lähde: Himasen raportti
Kirjoittanut: angrybird
« : 10.11.2013 kello on 19:46 »

Juuh, malttiakin, meiltä kaikilta, sitä tarvitaan myös! Enkä nyt ihan suoraan kytkisi kaarta siitä mollimisesta ampumiseen, Kaarina hyvä! Silti en itsekään ole mollimisen kannalla, voi ne asiat ja mielipiteet muutoinkin esittää. Miksi oletetaan että jos puolustelen sitä vapaata sanaa, kaikilla, olisin minkään mollimisen kannattaja? En ole, vaikka ehkä olen joskus sitäkin harrastanut. 'Sic transit Gloria mundi'!
Kirjoittanut: aaoulusta
« : 10.11.2013 kello on 19:26 »

Ite kiteytän !!  Malttia.....joka kylläkin on kaikilla annettu eri määrä, mutta on aikas tärkiä osa meidän luonteissamme, onneksi sitä saa ilman isompia resursseja ilmaisekasi jos vain haluaa..
Kirjoittanut: kaarina
« : 10.11.2013 kello on 19:25 »

Nimenomaan, suvaitsevaiusutta ja sietokykyä" hitaasti ymmärtäviä, keskinkertaisia maan matosia kohtaan", ja sen asian ymmärrystä, että henkilöön käyvän mollamisen salliminen kuuluu juurikin siihen sarjaan, jotta naapuria on lupa ampua "erilaisen uskonnollisen vakaumuksen vuoksi."



t.Kaarina
Kirjoittanut: angrybird
« : 10.11.2013 kello on 19:18 »

Nooh, vielä sanon omana mielipiteenäni että aina kun vapaata keskustelua pyrittään suitsimaan, pahimmillaan kieltämään, ollaan vaarallisilla vesillä. Sellaisesta on joskus alkanut ikävä kehitys, seuraavaksi poltetaan vääriä kirjoja, siten kielletään väärät poliittiset mielipiteet, väärät uskonnot, väärä rotu ja sitten ollaan jo korvia myöten kusessa, suutaan ei kannata enää edes avata!

Jos joku sanoo ettei sellaista voi tapahtua nykyaikana, kuka olisi uskonut 90-luvun alussa että Euroopassa, Balkanilla ryhdyttiin tappamaan naapureita oikein urakalla. Kun naapurilla oli väärä uskonto, kansalaisuus, etninen tausta, ihonvärikin etc.! No hyvä on, ehkä ei täällä maassa pohjoisessa ja sohjoisessa, verikin kylmää ja kiertää hitaasti. Mutta itseäni kyrsii ne 'elämänkieltäjät' jotka ovat kärkkäästi rajoittamassa sinänsä aivan viatonta keskustelua, ei kuulu sivistykseen sellainen. Eikä mikään hurskastelu ittuilusta, henkilöön käyvästäkään ole mikään lupa moiselle tai selitys rajoittamiselle. Suvaitsevaisuutta ja sietokykyä, sitä meiltä odotetaan, jopa vaaditaan. Kiitos ja Armoo.
Kirjoittanut: vaanari61
« : 10.11.2013 kello on 16:56 »

Peukuttelijat/tosikot pysykööt poissa !

Nyt puuhastellaan "asian" parissa . . .

Iltarukoukseen vois liittää toiveen että hymiöt poistettaisiin koska niiden käyttöä ei osata, ärsyttävät vain . . .

Jos keskustelu menee siihen tilaan että "pitää" lukita, silloin keskustelu pitää POISTAA jotta asia unohtuisi EIKÄ olisi esillä.

Kyllä Assadillekkin pitää puheenvuoro antaa,  muutoin toimitaan lakien vastaisesti ?  Vai viedäänkö heti seinää vasten niinkuin näkyy olevan tapana ?

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288619091775.html