Voihan sen sunnuntain näin töissäkin olla
Voi hyvinkin kun on koko vkon lopun ja saa prosentti tunnit
|
*****
Voihan sen sunnuntain näin töissäkin olla Voi hyvinkin kun on koko vkon lopun ja saa prosentti tunnit Mitäs minä olen unohtanut pakata vaunuun? Voi seurata ajantasaista lentoliikennettä. Mutta kertokaapas minulle mistä saan tietää mikä kone lensi Helsingin yli 31.3.2011 klo 20.00 Tieto olisi mielenkiintoinen erään ottamani kuvan takia. Edit. muokkasin linkin pois kun ei toiminut niin että menee suoraan seuraamaan liikennettä. ![]()
*****
Samalla kun vaunua siivosi.
*****
![]() Kävin tänään heittään fillarilla toistakymmenen kilsan lenkin aika reippaaseen tahtiin, sillä seurauksella että reidet huutaa hoosiannaa. Huomenna uudestaan mutta hiukan rauhallisemmin.
*****
![]()
*****
http://www.bike007.cz/foto/silnicni-kola/author-2011/author-ca-8800-2011(953x640).jpg ![]()
*****
flightradar24.com Latasin myös tuon flightradarin. Mukava seurailla lentoliikennettä kun aika moni laskeutuu tästä meidän päältä.
*****
^ äläpä pelottele , kun huomenis pitäis alkaa fillarikausi ... mut mul vaan vauhti sellainen iisi ja rauhallinen ,eipäs ol kiirustakkaa .. mut toivottavaste ei tulis kontit kippiäks .. tääl viel kun fillaroimaan lähtee pääseekin sutjakaasti minne vaan , ku alamäkee on kivasti ja sit takasin päin tietty ärsyttävää ylämäkee ...huippu on sit tää meitin rasitrava mäki joka on rankin nousu koko reisus ...vaiks mul tuo sähköavustaakin niin eipä sekään mahdottomuuksiin pysty ja sit joutuu raatona yrittää rämpii tää mäki ylös... no ehkä siit se kuntokin sit nousee kesän myötä .. muuten kyllä on mukavaa tuo pyöräily .. Meiltäkin on heleppo lähteä mutta ikävä palata. Tästä on noin 1km mäki kun lähtee ja palatessa se on odottamassa.. ![]() Lähtee muuten joka kerta eka polkasulla käyntiin...joskus tosin saa polkea parisattaa metriäkin... ![]() |