rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.

Kirjoittaja Aihe: Ruissalo camping  (Luettu 3933 kertaa)

*****
  • Karavaanari
  • Aiheen aloittaja
  • Viimeksi paikalla:eilen kello 18:00
  • Seisonta-aika
Ruissalo camping
« : 28.08.2013 kello on 16:34 »
Turkkuseen pitäsi syyskuun puolessa välissä mennä viikonlopuksi. Kämppäriä katsellessani löysin tuon ruissalon. Linkkejä & hintoja on kaksi
http://www.sfcturku.fi/alueet/ruissalo/
ja
http://www.visitturku.fi/ruissalo-camping_fi

Onko tuo alue nyt yleinen vai SFC vai molempia? vai onko edes samasta alueesta kyse? Hinnottelu on toisessa runsas ja toisessa vakio-sfc hinnottelu.


*****
  • Kaikkien Kaveri
  • Viimeksi paikalla:13.07.2020 kello on 20:31
    • www.lintukuvia.net
Vs: Ruissalo camping
« Vastaus #1 : 28.08.2013 kello on 16:37 »
Mun käsittääkseni se on kesäsesonkina yleinen ja sesongin ulkopuolella toimii Sfc-alueena. Alue on silloin rajattu pienemmäksi, mutta peruspalvelut toimii. Ollaan kerran oltu suht myöhään syksyllä, olisko ollut lokakuun alkua. Siellä oli joku isäntä päivystämässä.

*****
  • Kaikkien Kaveri
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 15:39
  • Kohtele toisia kuten toiset sinua
Vs: Ruissalo camping
« Vastaus #2 : 28.08.2013 kello on 16:38 »
Yhdistysosa on talviaikaan ottanut ystävällisesti vastaan kun on pitänyt yöpyä yksi yö Turuus.  Alue on siellä aivan perällä minne bussikin kulkee ja kääntyy.
Se yleinen aluehan on talvisin suljettu.  Aukioloajat saa soittamalla.

*****
  • Karavaanari
  • Aiheen aloittaja
  • Viimeksi paikalla:eilen kello 18:00
  • Seisonta-aika
Vs: Ruissalo camping
« Vastaus #3 : 17.09.2013 kello on 16:29 »
Juu, ruissalossa tuli viikonloppu oltua. Erittäin miellyttävä tienoo. Alue oli muista sfc alueista poikkeava siten että minkäänlaisia rakennelmia ei ollut (kaupunki ilmeisesti rajoittaa). Etuteltat noin puolet vaunun koosta.
Hieman "muuta" kulkijaa alueen reunoilla johtuen ilmeisesti kun on yleisen alueen keskellä vaikka yleinen ei auki enää ollutkaan.
Sauna hienolla paikalla ja puulämmitteinen  Thumb
Ja tosiaan reilu kymmenen kilometriä turuun keskustaan.