Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit
Jääkaapin kipinäsytytys
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 25.02.2011 kello on 18:00 ---Kaappi siis sammui käytöstä? Silloin kipinöi.
--- Lainaus päättyy ---
Sanotaan niin, että tällainen mielikuva jäi. Harvoin sitä tapahtui, mutta kuitenkin.
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 25.02.2011 kello on 19:32 ---Sanotaan niin, että tällainen mielikuva jäi. Harvoin sitä tapahtui, mutta kuitenkin.
--- Lainaus päättyy ---
Joo, jos totta puhutaan niin ei noi aina ole niin yksiselitteisiä.
-------:
Muistaakseni kaappini on dometic, voin tarkistaa sen, kun käyn vaunulla.
Jos sytyttää keinuvipu "on" asentoon ja pietso paukuttaa, kun kaasu syttynyt pietso lopettaa.
Jos kaapin sammuttaa/kaasu loppuu ja vipu on "on" asenossa, pietso paukuttaa minun käsitykseni mukaan kokoajan.
En oo kokeilut, onko varoa, mutta ei oo ainakaan 2min aikana lopettanut paukutusta.
Toimii kuten Doroteala kaappini.
Ja kaasu painikkeen alta ei löydy mikrokytkintä. ;)
ose:
Omassa Upon kaapissa jälkasenteinen patteripiezo, ei tarvi renkuttaa eikä jää päälle, lopettaa kun napista irti päästää. Miinuksena että pitää aina olla yksi ohkanen sormipatteri varalla..
-------:
Se hyvä puoli tuossa mun pietsossa, jos sammuu tuulenpuuskasta, niin pietso ampuu heti ja voi syttyä uudelleen ajon aikana. Kertaakaan kaasulla ei oo ajon aikan sammunut vielä. :)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta