Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka

Aika hieno kamera uudessa Lumiassa

<< < (29/83) > >>

tsahkali:

--- Lainaus ---Mutta näin talvisin kun reissataan henkilöautolla, luulen niistä MiniPadeista olevan silloin hyötyä.
--- Lainaus päättyy ---

Entiwanhaan bongattiin autojen rekisterinumeroita. .. Tai eihän silloin oltu noin hienoja sanoja keksittykään! Nykyään, kun autoja on enempi, pitäisi vähän soveltaa, vaikkapa aloitus 1, sitten 2 jne. Olis se kuitenkin kehittävämpää kuin MiniPad.   ::)

K.E.V:
Meilläkun nuo flikat on kulkeneet mukana pienestä lähtien (muttei enää). Ne pitkillä siirtymätaipaleilla, lukivat , piirsivät , pelasivat jne. Ei tarttenut ötököitten hyppiä niskanojanäytöissä , ei mennä läpykällä nettiin jne. Ja ihan silminnähden heistä oli mukavaa. Mutta onnex nykyään on "paremmin"  :D

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda -  5.12.2012     kello on 07:57 ---Meilläkun nuo flikat on kulkeneet mukana pienestä lähtien (muttei enää). Ne pitkillä siirtymätaipaleilla, lukivat , piirsivät , pelasivat jne.

--- Lainaus päättyy ---

Sitä samaa tehdään vielä nykyäänkin tien päällä, joko perinteisesti mutta nykytableteilla voi piirrellä, värittää hahmoja, lukea sitä kuin lehteä...kyllähän sinä alan miehenä tiedät miten käteviä nykylelut ovat.

Itse ainakin näen nämä tabletit lisävaihtoehtona perinteisille leikeille ja miten helposti kulkee mukana. Onneksi nykyään on mahdollista...

Pojat ovat innokkaita tunnistamaan autoja ja uusimmat merkit oli viime viikonloppuna Dacian ja Dodgen logo, voi että sitä innokkuutta kun näki jotain mitä ei ole ikinä ennen nähnyt, uusin villitys on nyt autojen tunnistus näiden uusien päivävalojen osalta, Audi on kuulemma helpoin ja hienoin.

JJJ:
Tänään tipahti postilaatikkoon saapumisilmoitus ja noksut on noudettavissa postista. Tulihan siihen elisaan vauhtia vihdoin ja viimein. Jos perjantaina alkaisi sitten tutustumaan. Etukäteen hirvittää kuinka saan sampasta siirrettyä yhteystiedot 920:een. Manuaalisesti en kyllä ala rustaamaan numero kerrallaan vaikka sillä tavalla saisi turhat yhteystiedot hävitettyä.

Aippe:

--- Lainaus käyttäjältä: JJJ -  5.12.2012     kello on 20:39 ---Tänään tipahti postilaatikkoon saapumisilmoitus ja noksut on noudettavissa postista. Tulihan siihen elisaan vauhtia vihdoin ja viimein. Jos perjantaina alkaisi sitten tutustumaan. Etukäteen hirvittää kuinka saan sampasta siirrettyä yhteystiedot 920:een. Manuaalisesti en kyllä ala rustaamaan numero kerrallaan vaikka sillä tavalla saisi turhat yhteystiedot hävitettyä.

--- Lainaus päättyy ---

Itse siirsin androidista gmailin kautta wintoosan sähköpostiin josta päivittyivät automaattisesti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View