Jos tollasta pistoketta haluaa vaihtaa, niin yksi vaihtoehto on jättää alkuperäinen sinne kojelaudan sisään, niin on helppo palauttaa jos joskus tarve muuttuu. Olettaen että siellä kojelaudassa sitä tilaa riittää.
Just kesällä elvytin vanhan garminin 1690 vuodelta 2009. Tuorein päivitys valmistajalta on viimevuodelta ja kartat tais olla pari vuotta vanhaa matskua. Mutta tohon saa myös openstreetmaps karttoja ihan ajantasaisella datalla, mutta sillä ei näy nopeusrajoitus ajon aikana. Pitää vielä vaihtaa sim kortti ja testata toimiiko liikennetiedotkin vielä?
Tossa on omassa laturissa jotkut usb-karvat vedetty yhteen niin se osaa olla menemättä datansiirtotilaan. Tavallisella johdolla se yrittää hetken yhdistää ennen käynnistymistä.