|
kysyisin vielä kuttilan lasista. ei olisi ensimäinen kerta kun erikoinen lasi rahdataan suomeen ja siinä lukee made in finland
![]() Pitäisi muiden murheiden lisäksi siis vaihtaa tuulilasikin. Sitäkin voisi kysyä sieltä Kuttilan autolasista. Tuossa vielä nettiosoite Kuttilan autolasiin.
https://kuttilanautolasi.fi/ mahtaako keskieuroopassa sen halvemmat hinnat olla.... virossa vois olla.
mahtaako keskieuroopassa sen halvemmat hinnat olla.... virossa vois olla. Ei ne nyt sentään kopioita myy Kuttilan uniikkilaseista.
*****
Kiitos kaikille vinkeistä.
Bussiprolla taitaisi olla tämä ehkä oikeaminulle. https://www.bussipro.fi/en/online-shop/body-parts/windscreen-gg-2180-x-1222 Nuo varmaan vaan valmistaa, eivätkä asenna. Laitoin kyllä Kuttilan lasillekin tiedustelua. Kuinka halpa on tuollainen tylppänokkasen kulkimen lasi?
Lasivakuutushinnois ta päätellen ei ihan halpa. Transussa olikohan 230e vaihdettuna.
*****
Sain näistä nyt jotain lisätiedusteluja. Aikaisemmin kun tiedustelin, niin kerrottiin, että lasi olis 2500€ plus sitten työ,
Mutta tiedän että seuraavasta Flairin korimallista kun hieroin kauppaa autosta johon vaihdetttiin sinä aikana lasi lasivakuutukseen, niin silloin tuo kokonaisveloitus oli muistaakseni 5700€. Siinä tosin on vielä hieman enemmän kaareva lasi reunoilta. Tässä vanhemmassa on yksi pari laseja lisäksi vielä kulmassa, mitä seuraavassa korimallissa ei enää ole vaan se on tuota tuulilasia. Mutta enemmän siis kuitenkin kuin Transussa. ![]() hyi saasta miten ihanan kallis..... tuollaisen kun erehtyy vuokraamaan ja tulee kivi lasiin ....
hyi saasta miten ihanan kallis..... tuollaisen kun erehtyy vuokraamaan ja tulee kivi lasiin ....Tietenkin vuokravehkeissä on lasivakuutus myös vakiona ei lasivakuutus sisälly juuri missään ... kaikissa maissa ei lasi sisälly edes supercoveriin.
Ja on maita johon ei tahdo saada edes rahalla. vakiona ei lasivakuutus sisälly juuri missään ... kaikissa maissa ei lasi sisälly edes supercoveriin.Kuka puhui vakiosta? Sen saa ruksattua omaan vakuutukseen. |