|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4903 4904 [4905] 4906 4907 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Kävin puhkumassa keuhkoni pihalle työterveydessä (spirometria). Viimeisiä tarkistuksia ennen kuin tämäkin etu loppuu.
Kävin puhkumassa keuhkoni pihalle työterveydessä (spirometria). Viimeisiä tarkistuksia ennen kuin tämäkin etu loppuu.Sama täällä, aamulla viimeinen kerta verikokeissa työterveyden piikkiin.Eläke alkaa 1/2-25.
*****
^
Hyvä päivä Niin ja saapuneiden työsähköpostien läpikäynti. Laittoi vanhan hymyilemään ![]() Auto kenkkuilee, 1,6 L vm. 2006 vapari, bensiini. Käynnistyy kylmänä mutta lämpimänä noin kerran kk:ssa ei tahdo käynnistyä kuumana, esim. tankkauksen jälkeen. Startti pyörittää hyvin, mutta ei käynnisty kuin usean startin jälkeen.
Mitenkä ajonesto, estääkö ajonesto startin vaiko moottorin käynnistymisen? Vanhassa pösössä alnakin käynnistymisen.
Olettaisin että jokin koneen lämpötunnistin, kuuma kone niin saa liikaa polttoainetta.
Kärry haettu pikku toimenpiteistä. Fleximistä painettu LOMA🤪
Olettaisin että jokin koneen lämpötunnistin, kuuma kone niin saa liikaa polttoainetta.KIITOS. Bensan kaasuuntumista epäili Hubon auto Tuusulassa, kun sinne soitin.... Mut heillä on kuukauden jono. Ensi torstaina Motonetin korjaamolle vien auton. Mitä jos polkee kaasun pohjaan startatessa, silloin kun ei meinaa käynnistyä?
Mitä jos polkee kaasun pohjaan startatessa, silloin kun ei meinaa käynnistyä?Tämä toimii kaasarivehkeelle. Ruiskukamppeelle, jonka oletan 2006 auton olevan, ei kaasuun kannata koskea startatessa. ECU (Engine Control Unit) hoitaa käynnistyksen. Kuljettaja vääntää avainta. Tulpat, sytytysjohdot, puolat? Ei näissä mitään käynnistyskalenteri a ole. Mikä on yhteinen tekijä käynnistysongelmiss a. Ilman kosteus, lämpötila? Kuuman moottorin konetilassa ei kosteutta ole. Johtosarjaviaksi epäilen, mutta ylläolevat perusjutut kannattaa katsoa. No ei ole kaasarivehkeitä vähään aikaan ollut, mutta poika joskus ei saanut autoaan käymään, menin kokeilemaan ja muistin vinkin kaasu pohjaan startatessa toimi ainakin silloin heti. 1.6 ruisku. Normaalisti siis pelkkä avaimen kääntö riittää.
Ja kytkin pohjaan (jos sellainen on) ettei startin tarvitse vaihderattaita pyörittää.
Siirretty koppero Pohjois-Savon maakuntaan.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4903 4904 [4905] 4906 4907 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|