Kyll se monikielinen oli siellä samantien.Onhan se siellä OmaKanta sivulla.
On minullakin sellainen jossa näkyy helmikuussa otettu ensimmäinen rokotus.
Toinen otettu 21.5 mutta sitä eivät ole saaneet sinne näkymään.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4311 4312 [4313] 4314 4315 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Kyll se monikielinen oli siellä samantien.Onhan se siellä OmaKanta sivulla. On minullakin sellainen jossa näkyy helmikuussa otettu ensimmäinen rokotus. Toinen otettu 21.5 mutta sitä eivät ole saaneet sinne näkymään. Onhan se siellä OmaKanta sivulla.Aika outoa... Minun 2-rokotus kirjattiin omakannan todistukseen realiajassa rokotuspaikalla. Nyt on todistus kännykässä ja autossa paperiversiona. Aika outoa...Keskiviikkona TK-hoitaja kertoi havainneensa virheen toisen rokotuksen kirjauksissa. Oli s-postina laittanut korjauspyynnön Kanta-tietojen kirjaajille.Ei tiennyt milloin sivut ehditään päivittämään. No, Norjaan ei vielä kiire.Ruuhkaa näyttää sinne olevan.Eikä tuolla THL-todistuksella arvaa lähteä rajalle.Luultavasti ei mene läpi. Tälle aamua olen ennättänyt järjestää matkalta tuodut viinit varastoon. Ei tarvitse Alkossa käydä ennen ensi kesää, jos ei nyt joku erityinen tarve yllätä.
Kulutus laskenut takavuosista ja se on vaan hyvä. Kyll se monikielinen oli siellä samantien. Ja paperisena, on tullut paljon jo palautetta että sähköinen systeemi ei toimi ja kun rajavartijat ei saa tietoa koodin perusteella, niin raja on kiinni. Paperisesta selviää kaikki kerralla kielestä riippumatta ja passista henkilöllisyys. Leiriydytty Raatalan koronaralliin ja käyty maanmainiossa karavaanarisaunassa
Matkan varrella kesäsaunassa käyty ja uimassa. Naapuri vaunukunnalta ostettu itsetehtyjä munkkeja jotka kaffin kera möksällä maistuivat.
Parturointi hommaa tein Laitat niin usein noita silmäniskuhymiöitä, että välillä miettii onko kyseessä joku kiertoilmaisu tai koira haudattanu viestiin... mutta nyt on niin selvä vihjaus että ei voi erehtyä. Ns. Kesätukkka pallit kuin pikkupojalla.Tarjouksia laitettu asiakkaille, melkein koko päivä
Vein Hyymerin jääkaapin takuukorjaukseen. Piti viikon päästä mutta osat tuli niin soittivat, ja sehän sopi paremmin kuin hyvin että saa alta pois.
Käyty haukun kanssa syömässä mustikkaa suoraan mättäästä.
Käyty haukun kanssa syömässä mustikkaa suoraan mättäästä.Onko kunnon kokoisia kun väittävät että pippurin kokoisia? Missäpäin jos normi kokoisia? Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4311 4312 [4313] 4314 4315 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|