Purettu talviteltta, ja myyty se.Jäikö Kopparöön ?
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4233 4234 [4235] 4236 4237 ... 5002 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Purettu talviteltta, ja myyty se.Jäikö Kopparöön ? Caraatti pesty kattua myöten.
Tuli tehtyä eilen kalakukko ja nyt syödään
![]() Sisällä neulamuikkuja ja silavaa. Satuin kohdalle kun jonkun hobby asuntoauto otti viimeiset savut.palokunta vielä viimeisteli sammutusta. Oli isäntä ollut onneksi paikalla ja kerennyt siirtämään auton pois tallin seinän vierestä ja tehdä tehokkaan alkusammutuksen.
Tehty yhdistyksen 50 V - jäsen- ja tiedotuslehti valmiiksi, luettavissa toukokuun alussa netissä ja livenä.
![]() Vastaanotettu puhelu jossa määrättiin koko perhe koronakaranteeniin, nyt odotellaan josko jollekkin ilmaantuu oireita
![]() Tulipa myytyä Volvo pois. Ei tarvitse tällä hetkellä vaunun veturia.
Jäikö Kopparöön ? Juu, noin 50 metrin päähän. Kesägummit alla, kun huomenna piikkirenkailla ajelu on laitonta ainakin etelässä.
Kesägummit alla, kun huomenna piikkirenkailla ajelu on laitonta ainakin etelässä.varmaan laitoit shortsit jalkaan kun kalenterissa lukee niin. siinä se ongelma on kun joku parempi päättää, siinä katsotaan vain kalenteria tai keskiarvoa. no, onneksi päättäjät sai tanään pienen näpäytyksen. heille on myös järjen käyttö sallittua, toki viime aikoina sitä ei ole näkynyt.
Tai eilen, auto liikenteeseen ja tankkipullo täyteen tullessa.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 4233 4234 [4235] 4236 4237 ... 5002 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|