On aika ummessa ei paljon ilma kierrä taitaa ummehtua kokokuljin
Tuumin että hankala kuvasta sanoa. Luulen että Hymeristi tietää mitä tekee niin en kommentoinut.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3578 3579 [3580] 3581 3582 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
On aika ummessa ei paljon ilma kierrä taitaa ummehtua kokokuljin Tuumin että hankala kuvasta sanoa. Luulen että Hymeristi tietää mitä tekee niin en kommentoinut. Junaan astuin. Aikataulussa oli, mitä voi pitää pienoisena ihmeenä.Se oli edellisen päivän juna. 😊 On aika ummessa ei paljon ilma kierrä taitaa ummehtua kokokuljin"Luulo ei tiedon väärti" yksikään luukku ei peitetty, ei edes tuuletusräppänä. Ei siinä ole kuin etuosan päällä pressu, tulee lumi helpommin alas. Sisällä oli kuivaa ja kotoisaa. Ihan kaasujalkaa kutitti. Ehkä se helpottaa kun talvirengaspakko loppuu.
*****
Lumilinkoilin.
Nyt oli niin paljon tullut lunta, että ei tarvinnut kolata ensin kasaan, suoraan lingolla. On aika ummessa ei paljon ilma kierrä taitaa ummehtua kokokuljin Jollen saa autoa katokseen, heitän pressun päälle. ½h yössä kun antaa lämpöä, ilma kiertää ja kaikki on rutikuivaa. Huomenta vaan! Se ois sitten eka koulupäivä tänäänOnneksi olkoon ikääntymisestä ja onnea myös koulutielle. Eka koulupäivä takana, ja paljon tuli uutta/vanhaa tietoa.Aamulla jatkuu
*****
Kävin tuossa ns. takapihalla tekemässä lapiolla käytävää kohti kasvihuonetta. Tein epävirallisen lumen syvyysmittauksen. Reilu 60 senttiä.
Eka koulupäivä takana, ja paljon tuli uutta/vanhaa tietoa. Koulunkäynti, lukeminen ja matkailu kannattaa aina. Ei kannata välittää kuittailuista. Eka koulupäivä takana, ja paljon tuli uutta/vanhaa tietoa.Aamulla jatkuuOnnittelut molemmista, opista ja vanhenemisesta ![]() Onnittelut molemmista, opista ja vanhenemisestaKiitos! Näin se elämä meitä kuljettaa Lumen luontia 5 kertaa. Silti jäi huomiseenkin.
*****
Huomenta vaan! Se ois sitten eka koulupäivä tänään Laita sitä täytekakkua vaikka pakkaseen, syödään sitä sitten kun tulen kesällä. P.S. Jos kakku kerkee kuivaa, ei hätää, tuon kostukkeet tullessani. Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3578 3579 [3580] 3581 3582 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|