Syöty myöhästynyttä syntymäpäivä kakkua.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3376 3377 [3378] 3379 3380 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Syöty myöhästynyttä syntymäpäivä kakkua.
Suomalaista rakennusdesigniä 70 luvulta.. Lattia oikeen tervattu? Tuo valesokkeli vaatii hyvät salaojat niin on melkeen ikunen. ostettu ja vaihdettu ääsvaunun keittiön hana. tuli oikeen deluxe malli kun ei löytynyt halvempaa hyllystä..
*****
Astimen toinen korjaus. Kumitallat oli leikkaantuneet pois. Rakentelin uudet, samalla korjasin varotusvalon säädön. Nyt ei tillota varoitusvalo jatkuvasti. Huomasin että kemsan alla olevasta putkesta tippuu kulkimen alle vesi. Edellinen omistaja oli laittanut silikonia putken mutkaan, josta vesi tippui. Ylempää liitoksesta se vuosi. Muovinen letkun kiristin pois ja oikea lemmari tilalle. Tolokku tuli kummastakin viasta.
Ihmetellyt miten taas päädytty lappiin... Piti pieneen karhunkierrokseen jäädä mutta lupasi pari päivää niin sateista sinne niin tiiä mihin asti tässä päätyy... (käytiin Juumassa kaffeella kuitenkin)
Nyt Kemijärvellä. Onneksi autossa on pyörät, ja dieseliä saa huoltoasemalta ![]() Ajeltu snadista tikkurilan ja savion kautta turkuseen.
Jos täällä viettäs huomisen ![]() Ihmetellyt miten taas päädytty lappiin... Piti pieneen karhunkierrokseen jäädä mutta lupasi pari päivää niin sateista sinne niin tiiä mihin asti tässä päätyy... (käytiin Juumassa kaffeella kuitenkin) Se on tuo Lappi siitä jännää aluetta se vaan jotenkin vetää puoleensa, joka vuosi ja parraimpina vuosina useasti ![]() Nimim. Samoja oireita.. Ihmetellyt miten taas päädytty lappiin... Piti pieneen karhunkierrokseen jäädä mutta lupasi pari päivää niin sateista sinne niin tiiä mihin asti tässä päätyy... (käytiin Juumassa kaffeella kuitenkin) Kemijärvi mitään Lappia oo... Kemijärvi mitään Lappia oo... On se Itä-Lappia ... Kemijärvi mitään Lappia oo...Suomen karttaan perehtyminen kannattaa. Makuasia, mutta jos maisemien perusteella asiaa arvioidaan, niin Kemijärvi on siinä rajamailla. Pyhä nyt rupeaa olemaan jo sinnepäin, mutta oikeaa Lappi alkaa mun mielestä vasta Sodankylän ja Kittilän tasan jälkeen.
^
Näin on. Ja jotkut etelän vetelät meitä Oululaisia haukkuu lappalaisiksi... ![]() ^Olisin siitä ylpeä ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 3376 3377 [3378] 3379 3380 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|