On kilvissä, joku vuosi sitten laitoin kuvankin siitä täältä Käpylästä. Viime viikolla ajeli viimeksi täällä.
Hirmuinen peli! Ei ole aina ehtinyt jokaista viestiä lukea...
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2910 2911 [2912] 2913 2914 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
On kilvissä, joku vuosi sitten laitoin kuvankin siitä täältä Käpylästä. Viime viikolla ajeli viimeksi täällä. Hirmuinen peli! Ei ole aina ehtinyt jokaista viestiä lukea... Päivän päätteeksi pistin saunan lämpiämään,ja sopivat alkulämpimät otan tässä halkoja hakatessa.
Hirmuinen peli! Ei ole aina ehtinyt jokaista viestiä lukea... Tuo on hirmuinen. Renkaat ylettyy aikuisen miehen vyötärölle. Ketjuveto takapyörille, kummallekin oma, olisikohan siinä jokin tasauspyörästö välissä. Tuo on hirmuinen.se on kuorma-auto, jos oikein muistan niin alkujaan tehty palolaitoksen tarkoitukseen. Valvontakamera asennuksia omaan kämppään.
HuomentaMikä huomen nyt on? Ilta on jo pitkällä, me ruvetaan kohta yöpuulle. Ilmeisesti heräillään kun sie käy yöunille. ![]() Kuljinta puunattu reissukuntoon, tarrat liimattu yläkulmiin kuskin puolelle.
Lomaa yritelty aloitella. Aamulla halkohommia sitten ruohonleikkuuta jonka jälkeen Laikan laittelua muutama tovi. Nyt vaunulla, tarkoitus olla kausipaikalla reilu viikko.
Mietiskelty että jos vaikka huomenna siirrettäis leiri Hietajärvelle
Mikä huomen nyt on? Ilta on jo pitkällä, me ruvetaan kohta yöpuulle. Ilmeisesti heräillään kun sie käy yöunille.Aamulla,kun pääsen töistä,niin Volvon nokka kohti Karstulaa ![]() Aamulla,kun pääsen töistä,niin Volvon nokka kohti KarstulaaAi sulla onkin yö vuoro. Se selittääkin kaiken. Minä se en osannut nukkua ennen enkä jälkeen yövuoron. Oli rankkaa tehdä epäsäännöllistä kolmivuoro työtä. Ensin ilta 14-22, aamu 6-14 ja yö 22-06. Luojan lylly että pääsin päivätöihin vaikkei tästä nyt mitään tienaakkasn kun palkkaus perustuu lisiiin joita nyt ei saa. Ensin ilta 14-22, aamu 6-14 ja yö 22-06.Tuota oli aikoinaan ja hyvin sain nukuttua. Sit muuttui 6-18 ja 18-6 eikä sekään tuottanu ongelmia nukkumiseen. Oi niitä aikoja. Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 2910 2911 [2912] 2913 2914 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|