Tulostaa sen kuitin mukaan, jolloin voi lähteä heti ajamaan, näin meillä toimitaan
Ei kelpaa ulkomailla. Jos tekisin vain kotimaan matkan, niin olisin tehnyt oton vasta sunnuntaina tai maanantaina, netissä.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1770 1771 [1772] 1773 1774 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Tulostaa sen kuitin mukaan, jolloin voi lähteä heti ajamaan, näin meillä toimitaan Ei kelpaa ulkomailla. Jos tekisin vain kotimaan matkan, niin olisin tehnyt oton vasta sunnuntaina tai maanantaina, netissä. ![]() Oiskohan pitänyt ehdottaa ajokiiloja ? Kauppa-autoon kun pojat nousivat niin ensimmäisenä nuorimmainen karavaanarin alku sanoi myyjälle "tämä autohan ei ole suorassa"Naurettavaa katsoa alueella,kun pappa yrittää saada kulkimen kiilojen päälle,mummo huutaa takana ja pappa ohjaamossa ![]()
*****
Kauppa-autoon kun pojat nousivat niin ensimmäisenä nuorimmainen karavaanarin alku sanoi myyjälle "tämä autohan ei ole suorassa" 25 vuotta sitten mökkitietä ajeli vielä kauppa-auto. Kun satuin kohdalle, oli keksittävä jotakin ostettavaa ja astua sisälle. Näin teen myös reissussa ollessa, jos nään myymäläauton tai kyläkaupan. Ainahan sitä jotakin tarvetta keksii. ![]() 25 vuotta sitten mökkitietä ajeli vielä kauppa-auto. Kun satuin kohdalle, oli keksittävä jotakin ostettavaa ja astua sisälle. Näin teen myös reissussa ollessa, jos nään myymäläauton tai kyläkaupan. Ainahan sitä jotakin tarvetta keksii. Juuri noin. Hintataso pilvissä ja tavara ei aina ihan tuoretta mutta kuitenkin se kylän ainoa ostospaikka joka on kaikkien ulottuvissa. Hauska niissä on käydä ja tuota samaa periaattetta niitten suhteen käytän minäkin. Aina jotain löytää, joskus jopa jotain erikoista Näin teen myös reissussa ollessa, jos nään myymäläauton tai kyläkaupan. Ainahan sitä jotakin tarvetta keksii. Näin on ja ostettiin päivän ja huomisen ruokatarpeita ja jälkkäriksi jätskit vaikka oishan ne Kunkun kioskistakin saanut mutta onhan tuollainen kauppa-auto sellainen jota täytyy Tämä Kuninkaanlähdehän on varsinainen kauppa-autojen myyntipaikka, saunaan kun oltiin lähdössä huomasin liha-auton josta vaimolle piti vinkata jotta saa hankkia sieltä huomisen ruoaksi lisää herkkua. Vaimo hintatietoisena katsoi että Tarmo kauppa-auton hinnat olivat yllättävän samantasoiset kuin kaupoissa konsanaan. ![]() Sent from my iPad using Tapatalk Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1770 1771 [1772] 1773 1774 ... 5014 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|