Korjattu Truma 3402:nen.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
Korjattu Truma 3402:nen.
Turussa kans huseerattu koko päivä!
Ekaaks Jeeppi katsastettu ja läpi men Pappa iloinen siitä kun siitä tulee hänen kesäpick.nick auto! Pesin keittiön matot Varissuon yleisessä pesulassa mattokoneessa 4 mattoa, 10 euroa! P?uhdasta tuli ja halpa itsepalvelupesula- suosittelen lämpimästi!Sillä aikaa kun kone jauhoi kävin Liiterissä ostamassa viikon tarveaineet ja nekin halvalla! Voi kun tulis liiteri Kemiönsaarelle,niin ei tarviis aina Turusta tai Salosta hakea mälliä,,,, ![]() Nyt ruokitaan fröökynät ja lähdetään mökille yöksi seikkailemaan. Mökki kylmä mutta äkkiä se siitä lämpenee ja HUOM Alan! Koffin punainen kapsäkki tulee mukaan ja ainoa eväs uunilenkki a´89 centtiä ja mökiltä sinapit ![]() Toivottavasti vajasta löytyy vielä pari ulkoroihua "thunnelmmaa anthammaan".... ![]() Pitäkää hauska vuorokausi! Minä aion ainakin!!! Moi moi t migel Jumankekka ! Migelillähän menee kivasti . Melkein kuin meikäläisellä . Tai menee ehkä lujenpaa.
![]() Perskeles, niinpäs näyttää menevän!
No, huomenna Jorwagon ulos tallista ja sitten huoltoon Caravan- Huolto Risto Aholaan T:reelle. Samalla vaimo ja sen sisar Ryanairiin ja kohti Bremeniä. Meikäläinen siitä sitten Kunkulle viikonlopuksi. Tänään poistellu viimeisetkin mainokset.
Enää on tuo vanha puhelinluettelo missä näkyy. Josko sitä sais vähän vähentää työn tekemistä. Tänään tein yhden kipinäsytkän primukseen.
Ja vaihdoin siihen uuden 12v vesipumpun, tosi kallis pumppu nykyään. ![]() Tänään on lasketeltu lasten kanssa ja ihmeltelty maailman menoa Just saunasta tultu ja karhu korkattu
Ajelin Fiestalla Iisalmeen, hain Touranin Laakkoselta, joka hoiti sen kuntoon puolessa päivässä, ja ajelin Kuopion ja Larvannon kautta kotio.
Löytyy Hymeriltä takalokarit, maksaa vaan 125 euroa kappale eli tuplat sen mitä Transitin merkkikohtaiset eteen. Vaan minkäs teet, haluan sellaiset, kun autoa on tarkoitus pitää, ja en ala mistään soveltamaankaan. ------------------ HUOM Alan! Koffin punainen kapsäkki tulee mukaan ja ainoa eväs uunilenkki a´89 centtiä ja mökiltä sinapit Meinaat niinku tissutella? ![]() Olisit nyt ostanut Lidlistä olutta Koffin sijaan, mutta muuten ihan hyvä menuu, jos pakki kestää tuon seossuhteen. Meikäläinenkin saa kahteen iltaan ja yhteen päivään kapsäkin juotua, mutta en kyllä pärjäisi yhdellä makkarapaketilla. Puhdistettu pihapiirin kaikki linnunpöntöt. Parin pöntön kattoa täytyy vähän rustailla, kun pöntön sisällä oli jäätä. Kelpaa sitten taas kesän alkaessa tipujen rakennella uutta kotia.
Tänään ajettu riikasta krakowaan. Matka tuhannen kilsaa mutta koskaan en opi ettei puolassa voi etukäteen laskea ajoaikaa. 14 tuntia taukoineen meni vaikka voortti huusi hoosiannaa suuren osan ajomatkasta. Varsova yllättää kerta toisensa jälkeen. Ei osaa navigaattori eikä kartallakan tehnyt mitään. No perillä kuitenkin ollaan ja huomenna tutkii nurkkia.
Tultu mökiltä takas- meni vähän torsoksi mökkireissu kun tuuli niin maan vietävästi ettei ollut edes enään kivaa. Pallogrillistäkin lensi kansi ja ritilä tuulen voimasta veke niin ala siinä nyt sitten grillailemaan.
Ja pelkkä sisällä nököttäminen ei ole mun juttu-noh jotain hyvääkin-koffit jäivät melkein koskemattomiksi odottamaan parempia kelejä. Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 4999 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|