No niin alkas olla matkamökin pakkaus viittä vaille valmis, lattian jos luuttuaisi niin passoi ruveta jäien polttoo huommisee iltapäivää asti.
|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1276 1277 [1278] 1279 1280 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
No niin alkas olla matkamökin pakkaus viittä vaille valmis, lattian jos luuttuaisi niin passoi ruveta jäien polttoo huommisee iltapäivää asti.
Viimestä päivää töissä ja sitten olis loma. Olo on vain kuin heliumpallolla, limaa tulee kurkusta ja lihakset velttona.
Ja kova jännitys olotilasta, kun huomenna pitäisi istahtaa Sulkavalla kirkkoveneeseen. Siellä kun ei oikein voi enää todeta, että en mä jaksakaan. Otat vaan tarpeeksi kaljaa mukaan. Ei sitä sitten jossakin vaiheessa niin haittaakaan vaikka ei oikein jaksaisi. Pääasia että nestetankkaus kunnossa.
Itse uusin mestaruuden jääkiekossa. Tappioton putki jo monta vuotta. Tarkemmin ajatellen en edes muista olenko erääkään hävinnyt yli kymmeneen vuoteen. Haastajia on ollut laidasta laitaan.. Valttia tuli juuri ostettua. Päivän projekti on mökin kuistit laittaa kuntoon. Räystäslaudat ja ikkunanpielet ovat myös työlistalla. Vituttaa vaan että ne on joku aikoinaan lateksilla maalattu. Raaputushommat ei juuri ainakaan tässä lämpötilassa kiinnosta. Toisaalta pakkolomalaisella on kyllä aikaa. Putkahdettiin Waasaan ja nyt wesikylpylässä! yö oltiin pattaya.... eiku vattajalla , uimarrannan parkkipaikalla ja täysi rauha yöpyä
Tyttären katti karkas edellis lauantaina
ja nyt saatiin isompi luukkuhäkki se kulkee tässä pihapiirissä mutta kun meinaan mennä ottamaan kiinni niin juoksee pakoon taitaa kissakin olla lomalla on oikein kissan päivillä ![]() mutta nyt laitan sinne häkkiin kaiken laisia ruokia joskos sit menis niitä syömään ja snaks kiikis on viime yönä olio myöskin häkki mutta oli niin pieni, ettei se sinne olis mahtunut istui kyllä häkin vieressä kun katsoin kameroista , mitä se yöllä taas touhus niin silmät vaan kiilus kun näytöltä katsoin ja se katti on ihan pikimusta niin ei siittä pimeässä just muuta näykkään , kuin ne silmät ![]() Liiterin rakentaminen käynnistyi tänään, pohjat on nyt tehty ja huomenna noussee runkokin jo pystyynVähän meni pitkäksi muiden kiireiden vuoksi, mutta nyt on runkokin valmis Palattu kotiin tuli matkattua 1500 km. Nyt sitten maanantaina Simon Hopeaperälle yö tai pari.
Kävin moikkaamassa pelsam:ia, vähän samalla puuhasteltiin ja kivaa oli. Kiitos vaimolle kahveista kun jäi kiittämättä.
*****
Puuhasteluhomma mökillä nyt valmis. Kolome vuotta män.
![]()
*****
Puuhasteluhomma mökillä nyt valmis. Kolome vuotta män.Mitäs sitten ? ![]()
*****
Mitäs sitten ? Välleen pittää vain vökkelehtiä. No, se savu/kertalämmitteinen sauna pyörii mielessä. ...Helevatta. ![]() Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1276 1277 [1278] 1279 1280 ... 5009 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|