|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1009 1010 [1011] 1012 1013 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
*****
Kinkku laitettu uuniin. huomenna aamulla aikasin 4 - 5 aikaan kinkku on kypsä ja toivottavasti nesteet on pysynyt suurimmaksi osaksi sisällä
Ei ole kinkkua, kalkkuna on odottelemassa. Siihen täytettä masuun, aprikooseja, luumuja , lammasmakkaramassaa paistettuna kevyesti ,sipulia jne. Huomenna uuniin ja sitten kohti nenän alla olevaa reikää ja makunystyröitä.
Vaihdettu kiuas. Vanha hajos...
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk Kirjolohi savustettu ja kinkkua kuolattu uunin lasin läpi
![]()
*****
siivoiltu ja tehty joulu tunnelmaa..
ei minnuu se porukka niin häirrinnyKysyppäs ens kerralla porukalta saako ohittaa. Tuota käytän itte ja aina herättää hymyn kuulijoissa ja tie aukeaa. Vietetty päivä tietokonekaupassa.
Eilen illalla kone pimeni täysin eikä mikään temppu auttanut. Kun yritti käynnistää, vain katkaismeen syttyi valo. Piti ostaa uusi kone eli sain odottamattoman joululahjan. Kun vanha kone avattiin, en ihmetellyt, että tilttasi. Oli niin täynnä törkyä, että. Jos ette sano kellekään, voin tunnustaa , että toissakesänä kaatui kaljapullo koneen päälle. Liekö tällä yhteyttä. Oli vähän jännää, saako kaveri kaikki päivitykset valmiiksi ennen kaupan kiinni menoa. Ilta on mennyt W 8:aan totuttelemiseen. Vietetty päivä tietokonekaupassa.Meillä pöytäkone tilttas pikaisen imuroinnin jälkeen. Pöly oli siirtynyt strategisempiin paikkoihin ja kone ylikuumeni. Vein ulos ja puhdistin paineilmalla, nyt kestää taas poikien pelata;) Kinkku paistettu, koe pala syöty, nyt ruskistumassa kuorrutuksen kera, riisipuurot hautumassa. Odotetaan että koko perhe/perheet saapuu pöydän ääreen.
Huomattu, että joululimppu on hyvää paahdettuna.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 1009 1010 [1011] 1012 1013 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|